مـــــــادرانـــــــه
سایت مشاوره رایگان بارداری-تعیین جنسیت جنین قبل و بعد از حاملگی-پسر یا دختر-محاسبه دقیق زمان تخمک گذاری-عوارض سقط جنین-شکل پرده بکارت
صفحه نخست | فهرست مطالب | کد ساعت آدمک | شعرهای کودکانه | ابراز عشق به همسر | پیشگیری از بارداری | کتاب آشپزی رایگان
برای پسر دار شدنبرای دختر دار شدن

تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری =>    روش تغذیه     روش زمانبندی     روش مزاج    روش آی یو آی    روش آی وی اف
تعیین جنسیت جنین بعد از بارداری =>    روش آزمایش خون    روش سونوگرافی    روش طب سنتی بوعلی سینا    روش مزاج

بارداری هفته به هفته | زمان تخمک گذاری | تشخیص بارداری | سن حاملگی | تست بارداری | سلامت جنین | عکس جنین | فیلم مراحل رشد جنین
آموزش شب اول عروسی
Google

در اين وبگاه


پر بازدیدترین ها

اثر دارو ها بر جنسیت فرزند: عده ای از محققان اعتقاد دارند که مصرف قرص کلومیفن سیترات می تواند روی موالید دختر تأثیر گذارد اما طبق تجربه بر روی زنانی که تخمک گذاری نداشته اند و قرص کلومیفن مصرف نموده اند اگر کلومیفن با دوز بالا مصرف شود احتمال موالید دختر کمی افزایش می یابد اما اگر کلومیفن با دوز پایین مصرف گردد تأثیری  روی موالید پسر یا دختر ندارند .

گاهی اوقات برای تقویت اسپرم در آقایان نیز قرص کلومیفن استفاده می شود که به هیچ عنوان موالید دختر را افزایش نمی دهد.

 

تاثير اندك داروهاي ضد صرع بر جنين

صرع‌ نوعي اختلال‌ است‌ كه حملات‌ ناگهاني‌ و تكرار شونده‌ از مشخص‌هاي آن به شمار مي‌رود. زنان مبتلا به صرع همواره نگراني‌هايي در زمينه‌هايي مانند ازدواج، بارداري، شيردهي، عادت ماهيانه و يائسگي دارند.50 درصد بيماران مصروع را زنان در سنين باروري تشكيل مي‌دهند و آنان مي‌توانند با رعايت نكاتي فرزندان سالمي را به دنيا آورند.

 اگر فرد مصروع قصد ازدواج دارد و مدتي طولاني است كه دچار بيماري صرع است و حملات وي كاملا كنترل نشده است بايد با پزشك خود مشورت كند تا متوجه علت كنترل نشدن حملات صرعي شود البته درمان نادرست يا مصرف نامرتب داروها معمولا عامل ادامه حملات صرع است

فرد مصروع بهتر است پيش از آن كه تصميم نهايي را در مورد ازدواج بگيرد، بهتر است فرد مقابل را از ابتلاي خود به صرع مطلع كند و او را با مشاوره نزد پزشك معالج خويش قانع كند كه با كنترل صرع مي‌توان يك زندگي سالم داشت چرا كه در برخي موارد، همسر به بهانه بي‌اطلاعي از ابتلاي زن يا شوهر خود، تقاضاي طلاق كرده است بنابراين لازم است آگاهي از ابتلاي همسر به صرع در عقدنامه ذكر شود.

 اغلب افراد مصروع مي‌توانند ازدواج كنند و فرزندان سالمي داشته باشند و از زندگي فعال و پرثمري لذت ببرند.

 ‌ بارداري زنان مصروع

 مشاوره‌هاي قبل ازبارداري بايد مدتها قبل از اينكه حاملگي آغاز شود انجام گيرد. زنان مبتلا به صرع بايد در مورد قاعدگي و تاثيرات آن روي صرع، شيوه‌اي پيشگيري از بارداري، زمان مناسب براي بارداري، نحوه درمان و مراقبتهاي ويژه طي حاملگي با پزشك متخصص مغز و اعصاب خود مشورت كند.

 ‌مشاوره قبل از بارداري

 هدف از برگزاري جلسات مشاوره، تصميم گيري مشترك بين پزشك و بيمار درباره ‌موضوعاتي مانند مناسب‌ترين زمان بارداري در صورت تمايل به اين كار، چگونگي كنترل حملات صرع، ميزان دچار مشكل شدن زن مصروع در صورت ابتلاي او به اين بيماري به دليل ابتلا به يك ضايعه خاص مغزي.

 صرع و بارداري

 با توجه به اين كه 50 درصد بيماران مصروع را زنان در سنين باروري تشكيل مي‌دهند با اين حال هنوز به طور دقيق تاثير صرع، حملات تشنجي و داروهاي ضد صرع بر بارداري شناخته نشده است.

 ولي به طور كلي تعداد حملات در طول دوران بارداري 50 درصد بدون تغيير، 25تا30 درصد تشديد، و 10 تا 20درصد كاهش مي‌يابد و اين چندان نگران كننده نيست زيرا با مشورت پزشك و تنظيم دارو قابل كنترل است. بيشتر زنان مبتلا به صرع، دوران بارداري طبيعي را طي مي‌كنند و زايمان بي‌خطري خواهند داشت.

لازم است زنان مبتلا به صرع مانند تمام زنان باردار در اين دوران مراقبت‌هاي جسمي و رواني لازم مانند استراحت كافي، توجه دقيق به تغذيه، دوري از هيجان، عصبانيت و پرهيز از كم خوابي را رعايت كنند. 

 يك زن مبتلا به صرع هنگام بارداري ممكن است با مشكلاتي مواجه شود. لذا بايد به طور مرتب با پزشك خود در تماس باشد.

 خوشبختانه بيش از 90 درصد زنان مبتلا به صرع بارداري موفقي دارد و فرزندان سالمي به دنيا مي‌آورند البته يكي از خطرات دوران بارداري، عوارض مصرف داروهاي ضد صرع است زيرا برخي از اين داروها اثرات منفي برجنين مي‌گذارند خوشبختانه داروهاي كم ضرري براي مادران باردار وجود دارد كه براي استفاده از آن‌ها بايد با پزشك معالج خود مشورت كنند. حتي الامكان فاصله‌گذاري بين فرزندان را رعايت كنيد و فرزند كمتري داشته باشيد.

 - توصيه‌هايي درباره صرع و بارداري:

 - زنان مبتلا به صرع در سن بارداري بايد اطلاعات كافي در مورد خطرات حمله صرع و قطع دارو داشته باشند.

 - درمان با يك دارو (مونوتراپي) چه در دوران بارداري و چه در ساير موارد موجب كاهش خطرات و عوارض دارويي است.

 - مصرف اسيد فوليك روزانه mg5 تا 1 در بيماران صرع كه دارو مصرف مي‌كنند از سه ماه قبل از بارداري تا پايان سه ماهه اول بارداري توصيه مي‌شود.

 - لازم است سطح خوني دارو تا 8 هفته پس اززايمان كنترل شود زيرا خطر افزايش سطح خوني دارو و مسموميت وجود دارد.

 صرع و داروهاي ضد بارداري

 عده‌اي از متخصصان عقيده دارند كه مصرف قرص‌هاي ضدبارداري در برخي از بيماران ممكن است باعث ذخيره شدن آب در بافت‌هاي بدن شود و از اين طريق باعث تغييراتي در حملات شود.

 از طرفي بعضي داروهاي ضد صرع مانند فني توئين، فنوباربيتال، اتوسوكسيمايد و كاربامازپين باعث تضعيف اثرات داروهاي ضد بارداري مي‌شوند بنابراين با توجه به ديدگاه‌هاي مختلف پزشكان در اين مورد بهتر است كه روش جلوگيري از حاملگي براي هر فرد مصروع با مشورت پزشك انجام گيرد. امروزه چندين روش موفق و مطمئن جلوگيري از بارداري وجود دارد.

 مصرف قرص‌هاي ضدبارداري، استفاده از دستگاه (I.U.D)، تزريق آمپول، كاشتن قرص زيرپوست، استفاده از كاندوم و بستن لوله‌ها در مردان و زنان روش‌هاي متفاوتي است كه بايد تحت نظر متخصص زنان و زايمان و همچنين پزشك معالج مغز و اعصاب انجام شود.

 صرع و شيردهي

 شيردهي مادران مصرف كننده داروهاي ضد صرع تا اندازه زيادي بستگي به منافع جسمي و رواني شيردهي، وضعيت سلامت نوزاد و مقدار استفاده مادر از اين داروها دارد. تمام انواع داروهاي ضد صرع وارد شير مادر مي‌شود و از اين طريق به نوزادان انتقال مي‌يابد ولي خوشبختانه مقدار دارويي كه از طريق شيرمادر به نوزاد مي‌رسد زياد نيست و قابل چشم‌پوشي است.

 لذا شيردهي را نبايد براي مادران مبتلا به صرع ممنوع كرد. توصيه مي‌شود كه طبق روال عادي شيردهي ادامه داشته باشد و اگر بيداري در شب براي مادر مبتلا به صرع مناسب نيست و باعث تشديد حملات مي‌شود، مي‌تواند شير را خود را بدوشد و پدر آن را به كودك بدهد.

 عادت ماهيانه

 بعضي از زنان دريافته‌اند كه حملاتشان درست قبل و يا در دوران قاعدگي رخ مي‌دهد. بيشتر زناني كه متوجه تاثيرات دوره قاعدگي در حملاتشان شده‌اند مي‌دانند كه در هر زمان ديگري نيز ممكن است دچار حمله شوند اما ميزان بروز اين حملات در حوالي زمان عادت ماهيانه بيشتر است.

 هنگامي كه زني تنها نزديك زمان قاعدگي دچارحمله مي‌شود به«صرع قاعدگي» مبتلاست. افزودن برخي از داروها در هفته قبل از دوران قاعدگي براي برخي از اين بيماران مي‌تواند مفيد باشد كه در حال حاضر تجويز اين داروها بايد طبق دستور پزشك صورت گيرد.

 يائسگي

 ميانگين سن زنان براي پايان دوره‌هاي ماهانه و دوران بارداري، حدود پنجاه سالگي است. زنان در اين زمان اغلب دچارگرگرفتگي و تغيير سريع حالات روحي مي‌شوند. براي كاهش گرگرفتگي و ديگر نشانه‌هاي مربوط به يائسگي، اغلب درمان به روش جايگزيني هورمون استروژن، توصيه مي‌شود اگر با خوردن هورمون جنسي، كنترل حملات مشكل شود، بايد مصرف هورمون قطع شود.

 مكمل هورمون استروژن اغلب براي پيشگيري از كاهش كلسيم تجويز مي‌شود. (كاهش كلسيم استخوان كه معروف به پوكي استخوان مي‌باشد باعث مي‌شود استخوانهايي كه ظريف و شكننده شده‌اند به آساني بشكنند.)

مطالب تصادفی:

عروس فراری وسط بازی فوتبال !! + عکس

سنگ قبر جالب یک دختربچه سرطانی + عکس

لیست دعا برای ازدواج دختر دم بخت

آموزش شب اول عروسی به زبان فارسی

هستی
سلام.امیدوارم بتونم مطالب خوبی رو برای شما ارائه کنم.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است hasti_l82@yahoo.com
مطالب روز