مـــــــادرانـــــــه
سایت مشاوره رایگان بارداری-تعیین جنسیت جنین قبل و بعد از حاملگی-پسر یا دختر-محاسبه دقیق زمان تخمک گذاری-عوارض سقط جنین-شکل پرده بکارت
صفحه نخست | فهرست مطالب | کد ساعت آدمک | شعرهای کودکانه | ابراز عشق به همسر | پیشگیری از بارداری | کتاب آشپزی رایگان
برای پسر دار شدنبرای دختر دار شدن

تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری =>    روش تغذیه     روش زمانبندی     روش مزاج    روش آی یو آی    روش آی وی اف
تعیین جنسیت جنین بعد از بارداری =>    روش آزمایش خون    روش سونوگرافی    روش طب سنتی بوعلی سینا    روش مزاج

بارداری هفته به هفته | زمان تخمک گذاری | تشخیص بارداری | سن حاملگی | تست بارداری | سلامت جنین | عکس جنین | فیلم مراحل رشد جنین
آموزش شب اول عروسی
Google

در اين وبگاه


پر بازدیدترین ها

بارداری دوره ‌ای از تغییرات هورمونی و متابولیک عمیق است که بدن آنرا برای مدت نسبتا کوتاهی تحمل می‌کند و در طی آن تغییرات متعددی در پوست، ناخن و مو‌ها بروز می‌کند.

بثورات و تغییرات پوستی در طول بارداری فوق العاده شایع هستند. به علت شرایط خاص روحی و روانی زنان باردار، این تغییرات می‌توانند سبب بروز نگرانی‌هایی شوند که ممکن است مربوط به زیبایی ظاهری، امکان عود در بارداری‌های بعدی، اثرات بالقوه بر روی جنین و یا مجموعه‌ای از آن‌ها باشد. بثوراتی که در دروان بارداری مشاهده می‌شوند همگی از اهمیت یکسانی برخوردار نیستند.

برخی از آن‌ها تغییرات پوستی شایع هستند که تقریبا در تمام زنان باردار دیده می‌شوند. البته تعدادی از بیماری‌های پوستی نیز وجود دارند که اختصاصا با حاملگی همراه هستند. همچنین حاملگی می‌تواند سبب تشدید یا تخفیف بسیاری از بیماری‌های پوستی شود که اختصاص به این دوران ندارد.

تغییرات شایع در پوست و ضمایم

تیره شدن پوست (هیپرپیگمانتاسیون): درجات مختلفی از افزایش رنگدانه در پوست که منجر به تیره شدن منتشر آن می‌شود در ۹۰درصد زنان باردار در فاصله هفته‌های اول تا چهاردهم بارداری اتفاق می‌افتد. این تغییرات در خانمهایی که موی تیره و پوست سبزه دارند، دیده می‌شود. قسمت‌هایی از بدن که بطور طبیعی تیره‌تر هستند تیرگی بیشتری پیدا می‌کنند مخصوصا نوک سینه‌ها و هاله اطراف آن‌ها، نواحی تناسلی و خط میانه دیواره شکم که در این زمان اصطلاحا به آن خط سیاه گفته می‌شود.

همچنین گاهی تغییر مشابه در زیر بغل و کشاله ران‌ها نیز مشهود است. این تغییر رنگ معمولا بعد از حاملگی از بین می‌رود، ولی ممکن است درجاتی از آن باقی بماند.

همچنین در طول بارداری خال‌های تیره ممکن است بزرگ‌تر و یا تیره‌تر شده و خال‌هایی که قبلا مورد توجه قرار نگرفته‌اند، مشخص گردند. باید توجه داشت که تغییرات ذکر شده در خال‌ها، به طور کم و بیش یکسان و متناسب در تمام خال‌های بدن صورت می‌گیرد، ولی چنانچه یکی از خال‌ها تغییرات واضح در اندازه و یا رنگ پیدا کند و یا دچار علایمی نظیر خارش، سوزش و یا احیانا خونریزی گردد، حتما باید توسط متخصص پوست بررسی گردد.

یک طرح مشخص از تیره شدن پوست که در حدود ۷۰ درصد از زنان باردار مخصوصا سبزه‌ها در نیمه دوم حاملگی دیده می‌شود، ماسک حاملگی است که در نواحی مختلف صورت ظاهر می‌شود. این تیرگی عموما لب بالا، گونه‌ها، پیشانی و چانه را گرفتار می‌کند و به دنبال تماس با افتاب نیز تشدید می‌شود. این نواحی تیره عموما به رنگ قهوه‌ای و اغلب دوطرفه و قرینه هستند. تغییر رنگ مشابه ماسک حاملگی در زنان غیرباردار که از قرص‌های ضد بارداری استفاده می‌کنند و یا گاهی حتی در مردان نیز دیده می‌شود. ماسک حاملگی بعد از زایمان ممکن است از بین برود و یا به درجاتی پایدار باقی بماند.

برچسبها: بارداری و تیره گی پوست مو-تغییرات هورمونی در بدن زن در اثر-ماسک حاملگی-شایع شدن

مطالب تصادفی:

عروس فراری وسط بازی فوتبال !! + عکس

سنگ قبر جالب یک دختربچه سرطانی + عکس

لیست دعا برای ازدواج دختر دم بخت

آموزش شب اول عروسی به زبان فارسی

هستی
سلام.امیدوارم بتونم مطالب خوبی رو برای شما ارائه کنم.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است hasti_l82@yahoo.com
مطالب روز