مـــــــادرانـــــــه
سایت مشاوره رایگان بارداری-تعیین جنسیت جنین قبل و بعد از حاملگی-پسر یا دختر-محاسبه دقیق زمان تخمک گذاری-عوارض سقط جنین-شکل پرده بکارت
صفحه نخست | فهرست مطالب | کد ساعت آدمک | شعرهای کودکانه | ابراز عشق به همسر | پیشگیری از بارداری | کتاب آشپزی رایگان
برای پسر دار شدنبرای دختر دار شدن

تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری =>    روش تغذیه     روش زمانبندی     روش مزاج    روش آی یو آی    روش آی وی اف
تعیین جنسیت جنین بعد از بارداری =>    روش آزمایش خون    روش سونوگرافی    روش طب سنتی بوعلی سینا    روش مزاج

بارداری هفته به هفته | زمان تخمک گذاری | تشخیص بارداری | سن حاملگی | تست بارداری | سلامت جنین | عکس جنین | فیلم مراحل رشد جنین
آموزش شب اول عروسی
Google

در اين وبگاه


پر بازدیدترین ها
نگارنده: هستی - ٢ خرداد ۱۳۸٧

انتخاب جنسیت جنین پیش از انتقال به رحم

روش آی وی اف ivf چیست و چگونه انجام میشود و هزینه آن چقدر است؟

روش آی وی اف ivf: با دستیابی محققان ایرانی به تکنیک پیشرفته تشخیص ژنتیکی جنسیت جنین قبل از انتقال و تولد نخستین نوزاد تعیین جنسیت شده در ایران، امکان انتخاب جنسیت جنینی‌های انتقالی به روش IVF-PGD فراهم و گامی تازه در توسعه تکنیک‌های تشخیص ژنتیکی بیماری‌های پیش از انتقال جنین در کشور برداشته شد.

 نخستین نوزاد تعیین جنسیت شده با روش IVF - PGD یک سال پیش متولد شده که با وجود این که تجارب 10 ساله استفاده از این تکنیک در خارج کشور، ایمنی کامل آن را اثبات کرده است.

هیچ یک از مادرانی که از تکنیک تعیین جنسیت با روش IVF-PGD استفاده‌ کرده‌اند، مشکل ناباروری نداشته‌اند  این تکنیک که از حدود 10 سال پیش در برخی کشورهای پیشرفته استفاده می‌شود، عمدتا با هدف انتخاب جنسیت فرزندان زوج‌هایی که در معرض بیماری‌های ژنتیکی وابسته به جنس - نظیر هموفیلی که در پسران بروز می‌کند – به کار می‌رود و تعیین جنسیت جنین به صرف تمایل زوج‌ها به داشتن نوزاد پسر یا دختر در بسیاری از کشورها معمول نیست و با مخالفت‌هایی مواجه است.

 البته درنقطه مقابل، کسانی هم با انتخاب جنسیت جنین حسب علاقه زوجین در شرایط خاص موافقند و معتقدند در شرایطی که برخی زوج‌ها به دلیل علاقه به داشتن دختر یا پسر، بارها صاحب فرزند می‌شوند ولی موفق به داشتن فرزند با جنسیت دلخواه نمی‌شوند، استفاده از چنین شیوه‌ای می‌تواند در جلوگیری از افزایش جمعیت به این دلیل، موثر باشد.

 بقیه در ادامه مطلب ...


در این روش به دلیل نیاز به بررسی جنین ناچاریم علی‌رغم بارور بودن زوجین از روش ivf در آنها استفاده کنیم؛ به این ترتیب که جنین هشت سلولی از لقاح آزمایشگاهی حاصل شده و سپس، پیش از انتقال آن به رحم یکی از سلول‌ها را جدا کرده و توسط یک متخصص ژنتیک که در این زمینه مهارت دارد، بررسی و تشخیص جنسیت می‌کنیم و سپس جنین مناسب را به رحم مادر انتقال می‌دهیم.

 این روش به هیچ وجه ساده نبوده و در هر یک از مراحل متعدد انجام آن، ممکن است مشکلات مختلفی بروز کند که مانع از حصول نتیجه می‌شود لذا این تصور که با دستیابی به تکنیک تشخیص جنسیت به روش PGD زوج‌ها می‌توانند به سهولت جنسیت نوزاد خود را انتخاب کنند درست نیست.

 سوال :

 آیا با جدا کردن یک سلول از جنینی که تنها هشت سلول دارد، احتمال صدمه دیدن به آن وجود نخواهد داشت ؟

 مطالعات 10 ساله نشان داده که جدا کردن یک سلول لطمه‌ای به جنین نمی‌زند چون کل سلول‌های جنینی، یک شکل و تمایز نیافته هستند؛ با این حال دقت و حساسیت این کار بسیار بالاست و جای هیچ خطایی وجود ندارد چون ما تنها مجاز به جدا کردن یک سلول هستیم و حتی اگر سلول جدا شده دچارمشکل شود به هیچ عنوان نمی‌توانیم سلول دیگری را از جنین جدا کنیم.

البته ممکن است هنگام جدا کردن همان یک سلول نیز کل جنین خراب شود و همین ظرافت و حساسیت است که دستیابی به جنین تکنیکی را با اهمیت کرده و راه را برای کارهای پیشرفته‌تر به ویژه در زمینه تشخیص ژنتیکی بیمار‌ی‌های مختلف پیش از انتقال جنین - همچنان که در بسیار کشورها مرسوم است - هموار می‌کند.

دستیابی به روش تعیین جنسیت جنین قبل از انتقال به رحم، حاصل تلاشی گروهی بوده است، 

 این مساله هم مثل موضوعاتی چون تحقیقات سلول‌های بنیادی جنینی از مقولات مورد مناقشه در دنیا است که در برخی کشورها آزاد و در برخی دیگر ممنوع است. مخالفان تعیین جنسیت آن‌را مقدمه ایجاد نوعی تبعیض جنسی در جامعه می‌دانند و در مقابل موافقان، انتخاب فرزند را از حقوق طبیعی والدین دانسته، مضافا این که آن را در تنظیم خانواده کمک کننده می‌دانند.  باید در هر جامعه بر حسب شرایط و خواست عمومی به این قضیه نگاه کرد همان طور که نمی‌توان در مورد کاربرد سلول‌های بنیادی حکم واحدی برای تمام دنیا صادر کرد.

 اهمیت دستیابی به این روش که بخشی از تکنیک‌های روز PGD است، در همگامی علمی ما در این حوزه با پیشرفت‌های صورت گرفته دنیاست،  اهمیت این روش صرفا در انتخاب جنسیت نوزاد از سوی والدین که البته از لحاظ پیش‌گیری از تولد نوزادان مبتلا به بیماری‌های وابسته به جنس مهم است نیست بلکه فراتر از آن می‌تواند گامی در جهت دستیابی به تکنیک های پیشرفته‌تر تشخیص ژنتیکی بیماری‌های کروموزومی قبل از انتقال جنین باشد

 هزینه‌ آی وی اف IVF در ایران

هزینه‌های درمان ناباروری در ایران به مراتب از هزینه‌های جهانی پایین‌تر است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: اگرچه هزینه‌های درمان ناباروری به نسبت بقیه هزینه‌های درمانی در کشور گران‌تر است اما با تمام این تفاسیرالزامی وجود ندارد که بخواهیم برای سیستم نحیف بیمه که هم‌اکنون با مشکلات عدیده مالی مواجه‌ است بار جدیدی اضافه کنیم.

سیامک مره‌صدق در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این‌که «هیچ آماری مبنی بر افزایش شیوع آمار ناباروی در کشور وجود ندارد» درباره هزینه‌های درمان ناباروری در ایران تصریح کرد: هزینه درمان ناباروری در ایران نسبت به سایر کشورهای دنیا پایین‌تر است و خوشبختانه پیشرفته‌ترین امکانات درمان ناباروری مطابق با بالاترین تکنولوژی‌های جهان در کشور ما وجود دارد که از این نظر می‌توانیم به خود ببالیم.

وی با اشاره به «وجود مراکزی که درمان ناباروری را با تعرفه دولتی انجام می‌دهند» گفت: با توجه به این مراکز هزینه‌هایی که در ایران برای درمان ناباروری به ویژه در سیستم‌های دولتی و نیمه دولتی دریافت می‌شود به مراتب از هزینه‌ها در سیستم‌های جهانی پایین‌تر است، برای نمونه هزینه درمان‌هایی نظیر IVF یا لقاح مصنوعی در مقایسه با کشورهای آمریکا، انگلیس و حتی کشورهای عربی خیلی ارزان‌تر است که مراجعه خیلی از اهالی کشورهای عربی برای حل مشکلات ناباروری به ایران شاهدی بر این ادعاست.

وی ادامه داد: اگرچه تکنولوژی درمان ناباروری ماهیتا گران است و همه جای دنیا این هزینه‌ها بالاست اما با قاطعیت می‌توان گفت هزینه‌های درمان ناباوری در مراکزی مانند رویان در ایران با دنیا غیرقابل رقابت و مقایسه است.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که «درمان ناباروری هیچ جای دنیا تحت پوشش بیمه قرار ندارد» اظهار کرد: هزینه‌های درمان ناباروری بسیار بالاست ضمن این‌که خیلی هم با جنبه‌های پیشگیرانه و عمومی سلامت سروکار ندارد، اگر هزینه‌هایی که صرف درمان ناباروری می‌شود، بر روی قسمت‌های دیگر درمان فشار نیاورد و باعث نشود بیمه از بودجه‌هایی که در قسمت‌های لازم و عمومی‌تر درمان استفاده می‌کند بکاهد و صرف درمان ناباروری کند درمان ناباروری می‌تواند تحت پوشش بیمه قرار گیرد، اما با توجه به محدودیت‌های مالی کشور ایران و فشاری که هم اکنون به بیمه‌ها تحمیل می‌شود با افزایش تعهدات بیمه در زمینه‌هایی که تا حدی لوکس محسوب می‌شوند، موافق نیستم؛ چراکه باعث می‌شود بیمه توان انجام خدمتش در زمینه‌های ضروری‌تر و عام‌تر کاهش پیدا کند.

وی افزود: باید با در نظر گرفتن جنبه‌های ملی و فراگیر مساله، بررسی کنیم هزینه‌ای که قرار است توسط بیمه صرف درمان ناباروری یک زوج شود آیا برای تعداد بیشتری از افراد در زمینه‌های حیاتی‌تر درمان اثرگذارتر است یا خیر؟ به تعبیر بهتر همیشه باید به فایده‌بخشی هزینه‌ای که صرف سیستم‌های درمانی می‌شود، توجه داشته باشیم.

وی گفت: قابل قبول است که هزینه‌های درمان ناباروری در روش‌هایی نظیر IVF نسبت به هزینه‌ عمل آپاندیس خیلی گران‌تر است اما تکنولوژی‌های بسیار پیچیده‌ای در IVF به کار می‌رود ضمن این‌که عدم درمان آپاندیس برای سلامتی افراد عارضه دارد، اما عدم درمان ناباروری عارضه‌ای برای سلامتی فرد و جامعه به آن شکل به همراه ندارد علاوه بر این‌که برای حل این مشکل راه‌های متفاوت دیگری نظیر قبول کردن سرپرستی فرزندان بی‌سرپرست وجود دارد که زوج‌های نابارور می‌توانند با محبت کردن به کودکان بی‌سرپرست خلاء موجود را پر کنند.

مره‌صدق «برخوردهای شعارگونه که نهایتا باعث افزایش توقع مردم از سیستم‌های بیمه‌گر می‌شود» را اصلا مثبت و سازنده ندانست و خاطرنشان کرد: متاسفانه موضوع پوشش بیمه‌ای هزینه‌های درمان ناباروری مدتی است مطرح شده اما پیش از هر اقدامی باید بررسی شود که واقعا بیمه‌ها توان پوشش مالی این مساله را دارند یا خیر؟

وی اظهار کرد: در برخی موارد هزینه‌های درمان ناباروری برای زوج‌ها مستلزم صرف هزینه‌های بسیار هنگفت است اما با توجه به وجود مشکلات اساسی بسیار در سیستم درمانی حرکت به سمت پوشش بیمه‌ای درمان ناباروری منطقی نیست، حتی اشاعه و ایجاد چنین توقعاتی کمکی به سیستم بهداشتی نمی‌کند، ضمن این‌که سازمان‌های بیمه‌گر هم خیلی موافق این کار نیستند؛ چراکه توان آن را ندارند و واقعا گذاشتن باری دیگر بر دوش سازمان‌های بیمه‌گر که همه از آن‌ها طلبکارند و توقع دارند بدون بررسی تمام جوانب امکان‌پذیر نیست.

وی درباره پوشش هزینه‌های درمان ناباروری توسط بیمه تکمیلی خاطرنشان کرد: از آن‌جا که هزینه‌های درمان ناباروری بسیار بالاست پوشش آن سبب کاهش سودآوری بیمه تکمیلی می‌شود و هزینه‌ خدمات بیمه را بالا می‌برد، ضمن این‌که خدمات ناباروری مورد استفاده همه قرار نمی‌گیرد و یک عده محدودی از آن استفاده می‌کنند، منتهی نرخ این خدمات در سبد درمانی آن‌قدر زیاد است که هزینه‌های سازمان‌های بیمه‌گر را بالا می‌برد که این برای بیمه‌های تکمیلی مشکل‌ساز خواهد شد.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: از طرف دیگر اگر بعد از مدتی مشخص شود زوجی نابارورند و بخواهیم آن‌ها را بیمه کنیم، خلاف قانون بیمه است؛ چراکه اصل بیمه این است که فرد در زمان قرار گرفتن تحت پوشش بیمه تکمیلی نباید بیماری داشته باشد؛ بنابر دلایل مذکور سیستم‌های بیمه تکمیلی سراغ پوشش هزینه‌های درمان ناباروری نمی‌روند.

وی خاطرنشان کرد: قرار گرفتن هزینه‌های درمان ناباروری تحت پوشش بیمه تکمیلی اگرچه ضرر کمتری نسبت به بیمه عام دارد اما به لحاظ اقتصادی به نفع بیمه تکمیلی نیست اما برای بیمه‌های پایه به هیچ وجه کار درستی نیست.
 
مقاومت های دارویی هزینه کلانی بر پیکره نظام بهداشتی وارد می سازد

بر خلاف بیماری های باکتریایی، بیماری های ویروسی عمدتا فاقد آنتی بیوتیک بوده و اغلب عفونت های ویروسی صرفاً بر اساس میزان بالای کارآیی سیستم ایمنی میزبان در اکثر موارد خودبه خود درمان می شوند.

 عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان این مطلب گفت: برخی عفونت های خطیر ویروسی(مانند HIV )  اصولا غیر قابل کنترل است و یا در برخی از عفونت ها در صورت مزمن شدن برای بیمار ایجاد مشکلات حاد بالینی می کند، اما به هر صورت در مورد وبروس ها مانند باکتری ها هم  بحث مقاومت دارویی مطرح می شود به نحوی که بعضاً در برخی بیماران بروز مقاومت دارویی منجر به اثرات غیر قابل جبران می شود.

دکتر سید محمد جزایری خاطر نشان کرد: بروز مقاومت میکروبی در ویروس هپاتیت به ترتیب بعد از سال اول درمان 35 درصد بعد از سال دوم 57 درصد و پس از سال سوم 75 درصد احتمال بروز مقاومت ایجاد می شود که در این خصوص عملکرد کبد به شدت مختل شده و بیماری به سوی نارسایی کبد و نهایتا مرگ پیش می رود همچنین در مورد ویروس HIV  درمان این بیماری نیاز به چند دارویی دارد که بروز مقاومت حتی به یکی از این داروها منجر به وخامت حال بیمار و مرگ می شود.

وی راه تشخیصی مقاومت های دارویی در عفونت های ویروسی از طریق مولکولی را نسبتا گران قیمت عنوان و تصریح کرد: همین مسئله سبب محدودیت انجام تست ها و بررسی های موارد مقاومت دارویی می شود.

لازم به ذکر است مقاومت دارویی در اکثر بیماری های ویروسی در اویل درمان بروز کرده و حتی در سال های سوم به بعد و پس از صرف هزینه هنگفت نمایان می شود؛ پس با مصرف درست دارو و رعایت طول دوره درمان و حجم دوز مصرفی آنتی بیوتیک ها به بهداشت و اقتصاد جامعه کمک شایانی کنیم.
 
هزینه مستقیم اعتیاد 45 برابر بودجه ستاد مبارزه با مواد مخدر است

  رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران گفت: هزینه مستقیم مصرف مواد مخدر در کل کشور بیش از 2687 میلیارد تومان یعنی حدود 45 برابر کل بودجه ستاد مبارزه با مواد مخدر همان سال است.

به گزارش فارس، ایرج خسرونیا که به مناسبت برپایی بیست و دومین کنگره جامعه پزشکان متخصص داخلی که 22 تا 25 اردیبهشت در مرکز همایش‌های رازی تهران برگزار می‌شود، سخن می‌گفت با اعلام این خبر افزود: بر اساس نتایج یک تحقیق در سال 86 شایع‌ترین مواد مصرفی معتادان در سال مورد مطالعه به ترتیب عبارت بوده از کراک و هروئین (44.5 درصد) و تریاک (32.8 درصد) این در حالی است که این آمار در سال 1383 در مورد کراک و هروئین 20.7 و در مورد تریاک 25.8 برآورد شده بود که در هر دو مورد شاهد تشدید الگوی مصرف بوده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه برخلاف بسیاری از مشکلات بهداشتی، اجتماعی، ابعاد پدیده اعتیاد به راحتی قابل شناسایی نیست، به ضرورت توجه به معضل اعتیاد و هم‌اندشی میان متخصصان تأکید کرد و گفت: در بیست و دومین کنگره پزشکان متخصص داخلی، موضوع اعتیاد در قالب سخنرانی، ارایه پوستر و گفت‌وگوهای دورمیزی مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

خسرونیا ادامه داد: رابطه گسترش اعتیاد و ابتلا به سرطان، تغییر عادات غدایی مردم و رابطه آن با سرطان‌ها طی نشست‌هایی در این کنگره به بحث و هم‌اندیشی گذاشته خواهد شد.

وی افزود: همچنین تازه‌های گوارش، غدد، قلب و عروق، خون، کلیه، ریه، بیماری‌های عفونی، نورولوژی، روماتولوژی و روانپزشکی در این کنگره به متخصصان ارایه خواهد شد.

خسرونیا ابراز امیدواری کرد در کنگره امسال بیش از 1500 شرکت کننده و 200 سخنران حضور یابند.

وی اضافه کرد: از تعدادی استادان خارج از کشور از کشورهای آلمان، انگلیس، فرانسه و ... در این کنگره دعوت بشده است.

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی همچنین از برپایی نمایشگاه جانبی بیست و دومین کنگره جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران خبر داد و یادآور شد: 50 غرفه به عرضه آخرین دستاوردهای لوازم پزشکی و دارویی خواهند پرداخت.

خسرونیا گفت: در این کنگره پزشکان متخصص داخلی، فوق تخصص‌های رشته مختلف، پزشکان عمومی،جراحان عمومی، پزشکان اطفال و رادیولوژیست‌‌ها شرکت خواهد کرد.

وی اظهار داشت: تاکنون حدود 120 مقاله به دبیرخانه این کنگره رسیده است که در جلسه‌ای که با حضور بیش از 50 نفر از اعضای هیئت علمی کنگره برپا شده است، تعدادی از این مقالات انتخاب شدند که به صورت سخنرانی و پوستر ارائه می‌شود.

بیست و دومین کنگره جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران 22 تا 25 اردیبهشت امسال در مرکز همایش‌های رازی تهران برپا می‌شود.
 
برچسبها:مراکز مجاز انجام آی وی اف ivf در ایران و جهان انتخاب جنسیت جنین پیش قبل از انتقال به رحم همه چیز در مورد روش ivf-pgd آی وی اف تعیین جنسیت روش ivf آی وی اف چیست چگونه انجام میشود هزینه ivf

مراکز مجاز انجام آی وی اف ivf در ایران و جهان کجا؟ انتخاب جنسیت جنین پیش قبل از انتقال به رحم زن همه چیز در مورد روش ivf-pgd آی وی اف تعیین جنسیت روش ivf آی وی اف چیست چگونه انجام میشود هزینه ivf پول آی وی اف تزریق داخل رحمی هزینه تمام شده در ایران تهران اصفهان شیراز مشهد تبریز کرج اهواز همدان کرمانشاه یزد ساری گرگان رشت بابل سنندج کرمان زاهدان سمنان آمل ارومیه اردبیل خراسان و دیگر شهرهای ایران و جهان چقدر است؟ چقدر طول میکشه؟ آیا روش آی وی اف مطمئن و صد %100 درصد برای حاملگی بارداری تعیین جنسیت و داشتن دختر و پسر است؟ چقدر طول میکشه تا بچه به دنیا بیاد؟ و ... همه چیز در مورد این روش آی وی اف IVF ivf PGD pgd IUI iui آیا بیمه پول و هزینه انجام آی وی اف را پرداخت میکند؟ آیا بیمه تکمیلی تامین اجتماعی خدمات درمانی و ... آی وی اف و سونوگرافی برای تعیین جنسیت را پرداخت میکند؟ و ...

 

 

مطالب تکمیلی مرتبط با این موضوع

 » احتمال حاملگی بارداری بعد از آمیزش

» از کجا بفهمم باردارم؟ نشانه های بارداری و حاملگی چیست؟

» روش جلوگیری از بارداری اورژانسی پس ار نزدیکی و مقاربت

» حاملگی و بارداری دختر یا پسر

» ساده ترین تست های حاملگی بارداری خانگی

» احتمال حاملگی بارداری بعد از آمیزش

مطالب مرتبط با تعیین جنسیت:

 سقط جنین

سقط جنین رایگان 

  زمان دقیق تخمک گذاری 

 تعیین سن حاملگی

آموزش تعیین جنسیت 

 روش سنتی تعیین جنسیت

  تعیین جنسیت رایگان در منزل

عکس و فیلم جنین در رحم  

سونوگرافی

 ترک سیگار فوری

مطالب تصادفی:

مادری دخترش را برای سوء استفاده جنسی اجاره می داد

سنگ قبر جالب یک دختربچه سرطانی + عکس

لیست دعا برای ازدواج دختر دم بخت

آموزش شب اول عروسی به زبان فارسی

هستی
سلام.امیدوارم بتونم مطالب خوبی رو برای شما ارائه کنم.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است hasti_l82@yahoo.com
مطالب روز