مـــــــادرانـــــــه
سایت مشاوره رایگان بارداری-تعیین جنسیت جنین قبل و بعد از حاملگی-پسر یا دختر-محاسبه دقیق زمان تخمک گذاری-عوارض سقط جنین-شکل پرده بکارت
صفحه نخست | فهرست مطالب | کد ساعت آدمک | شعرهای کودکانه | ابراز عشق به همسر | پیشگیری از بارداری | کتاب آشپزی رایگان
برای پسر دار شدنبرای دختر دار شدن

تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری =>    روش تغذیه     روش زمانبندی     روش مزاج    روش آی یو آی    روش آی وی اف
تعیین جنسیت جنین بعد از بارداری =>    روش آزمایش خون    روش سونوگرافی    روش طب سنتی بوعلی سینا    روش مزاج

بارداری هفته به هفته | زمان تخمک گذاری | تشخیص بارداری | سن حاملگی | تست بارداری | سلامت جنین | عکس جنین | فیلم مراحل رشد جنین
آموزش شب اول عروسی
Google

در اين وبگاه


پر بازدیدترین ها
نگارنده: هستی - ٢۳ آبان ۱۳٩۱

تاریخچه رقص باله در جهان

باله یکی از زیباترین انواع رقص میباشد که با حرکاتی زیبا و چشم نواز،تاثیر فوق العاده ای بر روح و جسم دارد

 وجود اصالت این هنر در فرهنگ‌های ملل مختلف (همانند مثلاً روسیه)، ریشه باله را شاید بتوان در ایتالیا یافت. اما در فرانسه بود که باله فرم و شکل امروزی را به خود گرفت.

باله به شکل امروزی در فرانسه اجرا شد و البته روسها نیز در شکل گیری و خلق شاهکار های این رقص  نقش بسزایی داشتند. از جمله این شاهکار ها میتوان به نمایش دریاچه قو اشاره کرد. این شاهکار نمایشی اثر پتروو ایلیچ چایکووسکی میباشد که در اواسط قرن نوزدهم و با اقتباس از نمایشنامه اوتلو اجرا شد.

رقصندهٔ مونث این رشته آکادمیک را بالِرین گوین از معروف ترین آکادمی های باله میتوان به آکادمی سلطنتی انگلستان، باله ملی فرانسه ، باله بولشوی و باله مارینسکی روسیه اشاره کرد

امروزه بسیاری از کشورها دست‌کم یک سازمان ملی باله برای به نمایش درآوردن برترین استعدادهای خویش دارند

از ایزادورا دانکن، بالرین فرانسوی – آمریکایی به عنوان مادر رقص مدرن یاد می‌شود

 باله در ایران

باله ایران سرچشمه در روسیه تزاری دارد. برخی سرکیس جانبازیان را (که تحصیلکرده لنینگراد بود) را به‌عنوان پدر باله ایران یاد می‌کنند. با اینحال روس‌ها در زمان قبل از کمونیسم در قزوین سالن باله تأسیس کرده بودند که امروزه عمارت شهرداری قزوین است. اولین کمپانی دولتی باله در ایران در سال ۱۹۶۹ بنام سازمان باله ملی ایران افتتاح شد که تا انقلاب سال ۵۷ در سطحی بین‌المللی فعال بود.

بقیه در ادامه مطلب ...


پس از انقلاب اسلامی ایران ۱۳۵۷ در ایران باله از نظر شرعی حرام و تاریخ آن مختوم گشت

سازمان باله ملی ایران بعد از دو دهه سرانجام در سال ۲۰۰۲ در کشور سوئد از نو گشایش یافت.

منبع: اینترنت

هشدار برای والدین  در مورد کلاسهای رقص باله کودکان

تبلیغات آموزش رقص باله برای کودکان که اخیرا به وفور در مهدکودکها سالنهای ورزشی و برخی باشگاهها دیده میشود معمولا به صورت غیر حرفه ای و غیر اصولی توسط افراد آماتور آموزش داده میشود.

با توجه به حساسیت بدن کودکان به برخی حرکات و لزوم داشتن آمادگی قبلی برای اجرای آنها از قبیل گرم کردن کافی بدن نرم کردن ماهیچه ها تست کشیدگی ماهیچه و ... که اغلب هیچ کدام توسط مربیان آماتور انجام نمیشود بسیار میتواند برای سلامت کودک شما خطرناک بوده و موجب ایجاد صدماتی حتی دائمی گردد.لذا اکیدا توصیه میشود کودک خود را به دست مراکز ناشناخته برای آموزش رقص نسپارید.

توجه:اکثر کلاسهای آموزشی حرکاتی بین یوگا-ایروبیک و باله را به صورت غیر حرفه ای آموزش میدهند که با استانداردهای علمی این رشته متفاوت است.

کارشناسان: مادران مراقب اشتیاق فرزندان «دختر» باشند

اما رضا معتمدی، استاد دانشگاه و روانشناس درباره برگزاری این دوره‌های آموزشی  می‌گوید: این روزها به دلیل مشغله‌کاری والدین، مراکز آموزشی به ویژه در فرهنگسراها و سراهای محله نقش بسیار حساسی در پرورش روحیات و عواطف کودکان و نوجوانان دارند و شخصیت یک کودک متناسب با نوع تربیت محیطی خارج از خانواده پی‌ریزی می‌شود و این شخصیت در دوران جوانی شکل می‌گیرد.

این استاد دانشگاه می‌افزاید: آموزش رقص باله برای کودکان و نوجوانان که محتوایی غیردینی و پوچ دارد، تلاش برای ترویج فرهنگ غربی است که از طریق پروژه ضد‌فرهنگی اجرایی می‌شود.

معتمدی ادامه می‌دهد: متأسفانه در برخی موارد حتی مدیران سرای محلات و فرهنگسراها هم از این موضوع غافل هستند و در چرخه ترویج و تبلیغ فرهنگ غربی قرار می‌گیرند. برای مثال برای اینکه در دوره‌های آموزشی خود تنوع ایجاد کنند، با برگزاری دوره‌هایی که کودکان و نوجوانان به آنها علاقه دارند یا تبلیغات دوره را از قبل در شبکه‌های ماهواره‌ای مشاهده کرده‌اند، ناخواسته به ابزاری برای ترویج فرهنگ‌های غربی تبدیل می‌شوند و به خیال اینکه این دوره‌ها برای کودکان و نوجوانان است، از آسیب‌های بعدی آن غافل می‌شوند. این روانشناس می‌گوید: یکی از مؤثرترین تاکتیک‌هایی که جریان جنگ نرم برای پیشبرد اهداف خود به کار می‌برد، جذب، تربیت و پرورش فرزندان بانفوذ‌های عمقی است که آموزش رقص باله یکی از همین شگرد‌ها به حساب می‌آید که مادران باید نسبت به اشتیاق فرزندان دختر برای شرکت در این دوره‌ها هوشیار باشند.

به هرو آنچه در این نوشتار مورد بررسی قرار گرفت، جریانی است که این روزها شاهد اتفاق افتادن آن در برخی سراهای محلات در سطح شهر هستیم. اتفاقی که به نظر می‌رسد در سایه غفلت دست‌اندرکاران آموزش‌های شهروندی در جریان است و برخی از مدیران ناخواسته در این جریان قرار گرفته‌اند. اما از قدیم گفته شده است که جلوی ضرر را هر جا بگیری منفعت است. این جریان هنوز بی‌ریشه است و می‌تواند با همت مدیران شهری از پیشرفت و ریشه‌دار شدن آن جلوگیری کرد. فراموش نکنیم سرای محلات با هدف ترویج و آموزش مبانی اخلاقی و حقوق شهروندی با معیار‌های ایرانی - اسلامی راه‌اندازی شد.

منبع:خبرگزاری فارس

 

مطالب تکمیلی مرتبط با این موضوع:

عکس ها و تصاویر متحرک رقص باله کودکان به صورت انیمیشن-آموزش-فیلم

مطالب تصادفی:

مادری دخترش را برای سوء استفاده جنسی اجاره می داد

سنگ قبر جالب یک دختربچه سرطانی + عکس

لیست دعا برای ازدواج دختر دم بخت

آموزش شب اول عروسی به زبان فارسی

هستی
سلام.امیدوارم بتونم مطالب خوبی رو برای شما ارائه کنم.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است hasti_l82@yahoo.com
مطالب روز