مـــــــادرانـــــــه
سایت مشاوره رایگان بارداری-تعیین جنسیت جنین قبل و بعد از حاملگی-پسر یا دختر-محاسبه دقیق زمان تخمک گذاری-عوارض سقط جنین-شکل پرده بکارت
صفحه نخست | فهرست مطالب | کد ساعت آدمک | شعرهای کودکانه | ابراز عشق به همسر | پیشگیری از بارداری | کتاب آشپزی رایگان
برای پسر دار شدنبرای دختر دار شدن

تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری =>    روش تغذیه     روش زمانبندی     روش مزاج    روش آی یو آی    روش آی وی اف
تعیین جنسیت جنین بعد از بارداری =>    روش آزمایش خون    روش سونوگرافی    روش طب سنتی بوعلی سینا    روش مزاج

بارداری هفته به هفته | زمان تخمک گذاری | تشخیص بارداری | سن حاملگی | تست بارداری | سلامت جنین | عکس جنین | فیلم مراحل رشد جنین
آموزش شب اول عروسی
Google

در اين وبگاه


پر بازدیدترین ها
نگارنده: هستی - ۱٥ اسفند ۱۳٩۱

از کجا بفهمیم باکره هستیم؟ سوالی که اخیرا اکثر دختران در مورد آن نگران هستند این است: من از کجا بفهمم هنوز باکره هستم.و در مورد آقایان من از کجا بفهمم دختر مورد علاقه من باکره است.

در اینجا به نکاتی در این مورد پرداخته ام

خانمها بخوانند ...

معاینه بکارت توسط خود شخص

خانمها به دلیل خصوصیات روانی مایل نیستند برای معاینه ی پرده خود به پزشک مراجعه کنند و این در بسیاری از موارد موجب افسردگی و ناراحتی های روحی در آنها می گردد.پرده ی بکارت به شکلی است که خود شخص به تنهایی قادر به معاینه نیست و در مواردی که ناشیانه این عمل انجام گیرد موجب صدمه زدن به پرده خواهد شد.توصیه می شود که برای معاینه ی پرده بکارت خود به ماما و پزشک زنان مراجعه نمایید .18 سالگی سنی است که دختر جوان اولین چک آپ خودش را باید پیش یک پزشک یا ماما انجام بدهد.برای معاینه پرده بکارت باید لب های خارجی فرج را کاملا با انگشت شست و اشاره باز کنید و با استفاده از آینه پرده را معاینه کنید.اگر دوست یا آشنایی باشد راحتتر می شود پرده را معاینه کرد بدین ترتیب که شما با استفاده از انگشت های میانی و اشاره یک دست و انگشت شست و اشاره دست دیگرتان دو لب فرج را کاملا باز می کنید و دوست شما با استفاده از یک چراغ قوه نور را به آینه می تاباند تا نور به داخل مهبل منعکس شود.

(عواقب ناشی از این معاینه شخصی توسط خود افراد متوجه ما نخواهد بود)

 

حال به توضیحاتی کلی در مورد این پرده ( بکارت یا دوشیزگی) میپردازیم.


پرده بکارت پرده ای است که در دهانه مهبل در قسمت تحتانی دهلیز آن قرار دارد .این پرده در سنین پائین تر سطحی است ولی با بالا رفتن سن و رشد لبه های بزرگ و کوچک فرج عمقی تر می شود .این پرده در محیط خود به جدار مهبل می چسبد . شکل سوراخ وسط و همچنین قوام - رشد و ضخامت آن نوع پرده را مشخص می کند که در پزشکی قانونی حائز اهمیت می باشد . نسج پرده بکارت عمدتاً از بافت همبند الاستیک و کلاژن تشکیل شده و هر دو سطح داخلی و خارجی آن توسط اپیتلیوم سنگفرشی مطبق پوشیده شده است. هیچگونه عنصر غددی یا عضلانی در پرده بکارت وجود ندارد و رشته های عصبی آن زیاد نیست.
2-تشخیص پارگی بکارت:
1- حالت پره های فرج
معمولاً پره های اطراف مهبل فرج در دختران، نزدیک به هم و حالتی چسبیده دارند، به طوری که با نگاه اولیه به آن، به وضوح دیده نمی شود، در حالی که در زن ها این پره ها آشکارا دیده می شوند.
2- پارگی پرده، چه در حین دخول نزدیکی یا عوامل فوق، ممکن است با آسیب دیگر قسمتهای فرج (اطراف مهبل، مجاری ادرار، پوسته ی بین مهبل و معقد) نیز همراه باشد.
3- دیواره های داخل فرج (گردن رحم)
دیواره ی گردن رحم از قشای برجسته ای مانند تشکیل شده است، که در اثر نزدیکی مداوم، این برجستگی ها تحلیل و از بین می رود، به طوری که دخول به راحتی و با کمتر فشاری انجام می گیرد.

دخترانی که بر اثر تجاوز بکارتشان را از دست می دهند دچار جراحت مجاری ادرار و زخم داخل رحم (فیبرون) می شوند یعنی در مواقعی که پرده طی چند مرحله یا با شدت یا بر اثر تجاوز از بین رود، زخم های مجاری ادرار و زخم داخل رحم (فیبرون) پیش می آید.
در کل می توان گفت:
نشانه های با کره بودن
1- پرده بکارت قابل اتساع و دارای سوراخ بدون پارگی
2- دهلیز فرج و دهانه مهبل
3- مخاط مهبل ضخیم و چین دار و دارای چینهای روی هم خوابیده
4- خواب چینها معمولاً رو به دهانه مهبل است .
5- مجرای مهبل باریک( تنگ با دیواره های چین دار) و عمق آن قابل رویت نیست .
6- معاینه با انگشت مقدور نیست و در اثر اصرار به معاینه احتمال آسبی مخاط می رود .
7- بعلت روی هم خوابیدن چینهای مهبل - کانال مهبل کوتاه است .
در صورتیکه پرده بکارت از نوع الاستیک باشد - عمل دخول بدون پاره شدن پرده انجام می گیرد یعنی در دوشیزگان پرده های ازاله نشدنی به اشکال حلقوی - هلالی - دو لتی و کنگره دار و دندانه دار و ... دارای سوراخ میانی منظم و لبه های کاملاً صاف و مخاط مهبل با چینهای روی هم خوابیده می باشد که خواب آنها رو به دهانه مهبل و مجرای مهبل بسیار باریک است .

نشانه های مدخوله بودن:
1-پرده بکارت شل و متسع و دارای سوراخ بدون پارگی یا شلی پرده بکارت و متسع شدن سوراخ میانی آن و بعلت شلی پرده بکارت و اتساع سوراخ میانی آن - دو انگشت به آسانی وارد مهبل شده و با لمس دیواره مهبل - صاف شدن نسبی چینهای مهبل بخوبی احساس می گردد .
2- دهلیز فرج و دهانه مهبل وسیع یعنی اتساع دهلیز فرج فاصله ای بین دو قسمت سطحی لبهای فرج تا پرده بکارت است که معمولاً 2/5 - 4 سانتیمتر طول دارد . بعلت آمیزش مکرر لبهای فرج از هم دور شده و دهلیز متسع می گردد.
3- مخاط مهبل نسبتاً ضخیم و چینهای اندکی صافتر و دارای چینهای جدا شده از هم
4- خواب چینها نامنظم است و به یک سو نیست .
5- مجرای مهبل باز و معمولاً تا دو سوم آن قابل رویت است یعنی گشادی مجرای مهبل در اثر صاف شدن نسبی چینهای مهبل - بطوریکه مجرای مهبل معمولاً تا حدود دو سوم طول خود کاملاً نمایان است . چینهای باز شده مهبل بخوبی به چشم می خورد و خواب چینها بر خلاف دوشیزگان همه به یک سو یعنی بسوی دهانه مهبل نبوده و بطور نامنظم به این سو و آن سو می باشد .
6- قابل معاینه با انگشت است و حتی باز کردن آن با اسپکولومهای ظریف مقدور است و صدمه ای به مخاط وارد نمی شود .
7- بعلت باز شدن چینهای مهبلی کانال مهبل طویل است .
نکته مهم تفاوت بین خون بکارت با خون قاعدگی یا خونی است که از پرده ترمیم یافته خارج می شود. معمولا پس از پارگی پرده بکارت خونریزی کم و بیش شدیدی ایجاد می شود. حداقلی برای خونریزی در این حالت نداریم ممکن است در حد یک یا دو قطره باشد و یا شاید هم بیشتر باشد ولی حداکثر به اندازه آغشته شدن یک عدد پوشک خواهد بود و چیزی که مسلم است این است که این خونریزی نباید ادامه داشته باشد. خون پرده بکارت معمولا سریع لخته می شود و تفاوتش با خون سایر قسمت های بدن این است که حاوی مقادیری سلول واژینال می باشد.
بین خون ناشی از قاعدگی و خون پرده بکارت نیز تفاوت است چون خون قاعدگی دارای فیبرینوژن کمتر است، لذا دیرتر لخته شده و سلول های واژینال در آن بسیار زیاد است در حالی که خون حاصل از پرده بکارت سریعتر لخته شده و حاوی مقادیر کمی سلول واژینال است.
علت پارگی بکارت
چون در اولین مقاربت پرده بکارت (در صورت وجود) به دلیل اینکه قطر کمتری نسبت به قطر آلت مرد دارد، از ورود آلت تا حدودی جلوگیری می کند ولی با ایجاد فشار بیشتر دچار پارگی می شود. این پارگی همانند سایر پارگیها در بدن ایجاد درد و سوزش و خونریزی می کند.پس اگر به طور طبیعی هنگام اولین مقاربت به عرض کم واژن همراه با مانعی که به راحتی امکان دخول آلت مردانه را ندهد برخورد نمایید شخص تا حالا دخول واژنی نداشته است.

تشخیص زمان پارگی بکارت
معمولا تا 2 هفته بعد از پارگی بکارت از روی نشانه های ظاهری می توان تاریخ دقیق آن را حدس زد و پزشک متخصص یا ماما تا 1 ماه می تواند تاریخ پارگی را حدس بزند و بعد از 1 ماه به هیچ وجه زمان پارگی پرده معلوم نمی شود.از لحاظ شکل ظاهری اگر پرده بکارت ترمیم یافته نباشد لبه های پارگی جدید در پرده بکارت معمولا زخمی و قرمز رنگ بوده و آثار خون لخته شده در آن مشاهده می شود.بعد از حدود یک هفته لبه های بریدگی از مخاطی مشابه مخاط پرده پوشیده شده و بعد از حدود دو هفته لبه های زخم نسبتا گرفته می شوند.

 نظرات خوانندگان:

به نظر من اگر دختری باکره نباشد و به همسرش با صداقت این موضوع را مطرح کند اگر روابط قبلیش پایان یافته باشد می توان امیدی به زندگی با او داشت و دلیلی بر ازدواج نکردن با او ,شکاک بودن نسبت به او وجود ندارد.اما اگر درباره این موضوع بزرگ دروغ بگوید پس در هر مورد دیگری هم به راحتی می تواند در زندگی دروغ بگوید و در زندگی هر لحظه باید منتظر انواع و اقسام خیانت های مختلف از جانب او بود

با سلام
درسته که همه دوست دارن اولین تجربه عاطفی و جنسیه همسرشون باشن( هم خانومها هم آقایون) و این یک امر طبیعیه
چون هر انسانی دوست داره عشقش مال خودش باشه
ولی باید به این نکته هم توجه کنیم که دختران وپسران زیادی وجود دارن که شاید روابطی در گذشته داشتن اما حالا پشیمون هستند
پس باید بهشون فرصت جبران داد
همون طور که خداوند مهربان به بنده های خطاکارش فرصت جبران میده
این مطلب هم که هر دختری که قبلا بکارتش رو از دست داده باشه و بنا به دلایلی نگفته باشه پس قابل اعتماد نیست صد درصد صحت نداره
باید قبول کنیم که خیلی از افراد ظرفیت و توان پذیرش واقعیت رو ندارن
اگه دختری صادقانه به چنین موضوعی اعتراف کنه چه برخوردی از همسرش میبینه؟؟؟؟
چه بسیار دخترانی که واقعا توبه میکنن و با پشیمونی و اظهار ندامت به درگاه خدا بخشوده میشن و مورد لطف خدا قرار میگیرن
و برای همسراشون پاک باقی میمونن
از اون طرف هم خیلی ها هستن که با وجود نداشتن روابطی در گذشته بعد از ازدواج به شریک زندگیشون خیانت میکنن (دختر و پسر هم نداره چون من نمونه سراغ دارم!)
به عقیده من برای داشتن پاک ترین ها باید شایسته داشتن اونها باشیم
قطعا مردان پاک برای زنان پاک خواهند بود و برعکس
که همانا وعده خداوند محقق خواهد شد
البته من به هیچ عنوان با روابط قبل از ازدواج (چه برای دختر و چه پسر و در هر شکلش موافق نیستم)
و اعتقاد دارم که این روابط فقط باعث بروز مشکلات شخصی و اجتماعی میشه
اما این توضیحات رو هم لازم دونستم که بگم
به علاوه فقط دختر ها نیستن که باید آزمایش بشن!
این مساله برای پسرها هم وجود داره
یه دختر چه طور میتونه از این مساله که همسرش قبلا چنین روابطی نداشته مطمئن بشه؟

برچسبها: از کجا بفهمم دختر/پسر باکره است؟آیا بکارت یا صداقت برای ازدواج مهم است؟ تشخیص بکارت توسط خود شخص در منزل از کجا بفهمم باکره هستم؟

 مطلب مرتبط:

حجله عروس و شب زفاف،

روابط زناشویی،

بارداری،

ارضاء شدن از همسر

 

مطالب تکمیلی مرتبط با این موضوع

 » احتمال پاره شدن پرده بکارت با اولین دخول و مقاربت

» روش جلوگیری از بارداری اورژانسی پس ار نزدیکی و مقاربت
» چگونه بفهمیم دختری دوستمان دارد؟
» ترمیم پرده بکارت تنها 400 هزار تومان
» از کجا بفهمم باردارم؟ نشانه های بارداری و حاملگی چیست؟
» حاملگی و بارداری دختر یا پسر
» ساده ترین تست های حاملگی بارداری خانگی
» معاینه بکارت از منظر پزشکی قانونی-شرایط-قوانین-مدارک مورد نیاز

» خود ارضایی-آسیب ها-راه ترک کردن

» احتمال حاملگی بارداری بعد از آمیزش

مطالب تصادفی:

مادری دخترش را برای سوء استفاده جنسی اجاره می داد

سنگ قبر جالب یک دختربچه سرطانی + عکس

لیست دعا برای ازدواج دختر دم بخت

آموزش شب اول عروسی به زبان فارسی

هستی
سلام.امیدوارم بتونم مطالب خوبی رو برای شما ارائه کنم.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است hasti_l82@yahoo.com
مطالب روز