مـــــــادرانـــــــه
سایت مشاوره رایگان بارداری-تعیین جنسیت جنین قبل و بعد از حاملگی-پسر یا دختر-محاسبه دقیق زمان تخمک گذاری-عوارض سقط جنین-شکل پرده بکارت
صفحه نخست | فهرست مطالب | کد ساعت آدمک | شعرهای کودکانه | ابراز عشق به همسر | پیشگیری از بارداری | کتاب آشپزی رایگان
برای پسر دار شدنبرای دختر دار شدن

تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری =>    روش تغذیه     روش زمانبندی     روش مزاج    روش آی یو آی    روش آی وی اف
تعیین جنسیت جنین بعد از بارداری =>    روش آزمایش خون    روش سونوگرافی    روش طب سنتی بوعلی سینا    روش مزاج

بارداری هفته به هفته | زمان تخمک گذاری | تشخیص بارداری | سن حاملگی | تست بارداری | سلامت جنین | عکس جنین | فیلم مراحل رشد جنین
آموزش شب اول عروسی
Google

در اين وبگاه


پر بازدیدترین ها
نگارنده: هستی - ۸ فروردین ۱۳٩٢
اگر صیغه می‌شوی آف بگذار!

الهه حبیبی
نشسته است پشت کامپیوتر. چند پنجره همزمان روی صفحه باز است. انگشتانش به تندی و نرمی ماهی در آب روی صفحه کلید می‌رقصد. ابروهایش درهم‌ رفته و با جدیت در حال چت کردن است. شکلک‌های مختلف و خط‌های رنگی در اندازه‌های گوناگون روی صفحه ادا درمی‌آورند و گاهی تغییر حالتی در صورتش ایجاد می‌کنند. بیست ساله است. می‌گوید به چت کردن معتاد است و وقتی می‌نشیند پای کامپیوتر، دیگر نمی‌تواند بلند شود. اینکه همزمان با چند نفر چت می‌کند برایش مهم نیست چون اینجا دنیای مجازی است و این امکان وجود دارد که بدون شناخته ‌شدن، تمام شانس‌های خودش را برای انتخاب شدن یا انتخاب کردن امتحان کند.
هیچ‌وقت آدم‌هایی را ندیده بودم که برای متعه یا همان صیغه توی صفحات چت‌روم وقت بگذرانند و فرد مورد نظرشان را در این فضاها پیدا کنند. اما در اتاق‌های گفت‌وگوی وبلاگ‌های ازدواج موقت، مراجعه‌کنندگان ظاهری مذهبی دارند. چت‌روم‌ها این بار میزبان افرادی است که خواهان ازدواج رسمی اما موقت‌اند و آن را به ارتباط آزاد ترجیح می‌دهند. زنان و مردانی که گویا چاره‌ای ندارند جز رجوع به سایت‌ها و وبلاگ‌های صیغه و ازدواج موقت. می‌آیند برای انتخاب فرد مورد نظر به‌ صورت پنهانی و بدون دخالت مستقیم نفر سومی.

سایت صیغه دات‌کام
در مشاهده‌ای خبرنگارانه و گشت‌وگذاری در اینترنت، به سایت‌های مختلفی برخوردم که در زمینة ازدواج موقت فعالیت می‌کنند و هدفشان ترویج ازدواج موقت و شعارشان این است که صیغه در فرهنگ جنسی جامعه تعادل ایجاد می‌کند. آماری در مورد تعداد این سایت‌ها و وبلاگ‌ها وجود ندارد اما پربازدیدکننده‌ترین آنها سایت صیغه است به نشانی اینترنتی ... و همچنین وبلاگ ازدواج موقت در اسلام که در قالب 25 وبلاگ زنجیره‌ای و مرتبط با هم فعالیت می‌کند. این وبلاگ‌ها را یک وبلاگ مرکزی به نشانی ..... به‌هم مرتبط می‌کند. یعنی با کلیک روی لینک‌های مختلفی که در وبلاگ مرکزی گذاشته شده است، وارد فضای وبلاگ‌های دیگر می‌شویم.
سایت صیغه در روز حدود 15 هزار بازدیدکننده دارد و بعضی از روزها این تعداد به 25 هزار نفر نیز رسیده است. مراجعة این تعداد بازدیدکننده در روز به این سایت شاید به‌دلیل تنوع امکاناتی باشد که در اختیار مراجعه‌کنندگان قرار می‌دهد.
با توجه به فضای خاص این سایت‌ها و وبلاگ‌ها، لینک‌هایی که در وبلاگ مرکزی ازدواج موقت وجود دارد شامل اطلاعات کاملی از مسائل فقهی و حقوقی است تا در مراجعه‌کنندگان اطمینان ایجاد شود، نظیر مستنداتی از قرآن و نقل‌قول‌هایی از صحابه که صیغه را برای تمام کسانی که نیازمند ارتباط با جنس مخالف‌اند امری موجه معرفی می‌کند.
شکل و شمایل وبلاگ‌های ازدواج موقت در اسلام، با تصاویر و جملاتی از شخصیت‌های سرشناس سیاسی‌ـ‌مذهبی و احادیث بسیار متنوع، حاکی از ساختار مذهبی آنهاست و بعضی از آنها نیز حامیانی همچون حوزة علمیة قم دارند. یکی از 25 وبلاگ ازدواج موقت در اسلام که با مدیریت حمید توکلی، فردی حدوداً 20 ساله، اداره می‌شود به «طرح جامع ساماندهی جنسی جامعه» اختصاص دارد که طراحی و تدوین آن بر عهدة معاونت تبلیغ حوزة علمیة قم، واحد احیای سنت‌های حسنه گذاشته شده است.
عنوان برخی دیگر از وبلاگ‌های ازدواج موقت در اسلام چنین است:
ـ احکام یا روش ازدواج موقت (رساله‌ها و سایت‌های حضرات مراجع تقلید)
ـ ازدواج موقت در حقوق مدنی جمهوری اسلامی ایران
ـ جست‌وجوی فرد مطلوب برای ازدواج موقت
ـ فرهنگ لغات ازدواج موقت
ـ پاسخ به سؤالات
ـ خاطرات شما از ازدواج موقت
ـ چت در مورد ازدواج موقت
ـ دختر باکره و ازدواج موقت
ـ نظر شهید مطهری در مورد ازدواج موقت
ـ ازدواج موقت در قرآن و روایات
ـ ثواب ازدواج موقت
و وبلاگ‌های دیگری که در وبلاگ مرکزی ازدواج موقت در اسلام، که به‌تازگی به سایت تبدیل شده است، مشاهده می‌شوند.

ایجاد تعادل در فرهنگ جنسی جامعه
هدف گردانندگان سایت به گفتة خودشان احیای سنت پیامبر (ص) است. آنان با استفاده از آیات و احادیث مربوط، بر این امر تأکید می‌کنند که این سنت حسنه باید زنده شود و از طریق اجرای آن می‌توان تعادلی جنسی در جامعه برقرار کرد.
برای مثال، حدیثی از امام علی (ع) مکرر نقل می‌شود: «اگر خلیفة دوم ازدواج موقت را حرام نکرده بود، جز بدبخت‌ترین انسان‌ها کسی دست به زنا نمی‌زد.»
یا آیاتی همچون آیة 87 سورة مائده: «ای کسانی که ایمان آورده‌اید، طیباتی را که خداوند برایتان حلال کرده بر خود حرام نکنید و تجاوز نکنید که خداوند متجاوزین را دوست نمی‌دارد.» و آیة 1 سورة تحریم: «ای پیامبر گرامی! برای چه آنچه را که خدا بر تو حلال فرمود بر خود حرام کردی؟ درحالی‌که خشنودی بعضی از همسرانت را می‌جویی و خدا آمرزنده و مهربان است»
حدیثی نیز از پیامبر اکرم (ص) نقل شده است که اشارة مستقیم به امر ازدواج موقت نمی‌کند و تنها به ارتباط بین زن و مرد می‌پردازد: «هیچ‌کس در اسلام ایمانش زیاد نمی‌شود مگر آنکه محبت او به زنان بیشتر شود.»
همچنین در این سایت‌ها، آیات و روایات متنوع و متعددی که به‌نظر می‌رسد برای جمع‌آوری آنها سعی و تلاش فراوانی شده به چشم می‌خورد. کتاب نظام حقوق زن در اسلام دکتر مرتضی مطهری و دیگر آثار او نیز از جملة منابعی است که در زمینة صیغه به آنها استناد شده است.

ارائة خدمات در سایة امنیت اجتماعی
«به منظور یافتن همسر موقت، اطلاعات مورد نیاز را در بخش نظرات وبلاگ ارسال کنید. این وبلاگ دارای تعداد بسیار زیادی بازدیدکننده بوده و آمار آن را در بخش کنتور وبلاگ می‌توانید ببینید. مسئولیت مطالب ارسالی با نویسندگان آن است. اطلاعات مورد نیاز شامل: نام، جنسیت، استان و محل سکونت، آدرس ایمیل، سن، وضعیت تأهل (مجرد، متأهل). همچنین در صورت تمایل بگویید فرد مورد علاقة شما دارای چه خصوصیاتی باشد و آیا تمایل به انتشار اطلاعات خود در وبلاگ را دارید یا خیر؟»
یکی از اصلی‌ترین خدماتی که این وبلاگ‌ها به مخاطبانشان ارائه می‌دهند امکان پیدا کردن فرد مورد علاقه برای ازدواج موقت است. متن بالا اطلاعیه‌ای است که در یکی از وبلاگ‌ها نوشته شده است. عنوان‌های مندرج در یکی دیگر از این وبلاگ‌ها در بخش جست‌وجو چنین است: «جست‌وجوی دختر و پسر، مرد و زن بیوة مایل به ازدواج موقت، ارائة خدمات در سایة امنیت اجتماعی، و مخفی بودن ازدواج موقت برای در امان ماندن از آسیب‌های اجتماعی.»
افراد می‌توانند پس از عضویت و دادن مشخصات لازم، پیغام دلخواه خود را روی سایت بفرستند. یعنی مشخصات خود و همچنین فرد مورد علاقة خود را در سایت ثبت کنند و با دادن ایمیل منتظر بمانند تا افراد داوطلب تماس بگیرند و رابطه‌ای آغاز شود.
«مژده به اعضای سایت که در جست‌وجوی فرد مطلوبی برای ازدواج هستند: ارسال پیام شما به بیش از 15 هزار نفر از اعضای سایت به‌طور همزمان. سیستم پیغام‌گیر سایت ازدواج موقت آمادة ارسال پیغام‌های شماست (هزینة هر ارسال از این روش 1000 تومان است).
در این روش، پیام خواستگاری به صورت پیغام شخصی به کل اعضای سایت ارسال می‌شود ـ اعضای سایت به محض ایجاد حساب کاربری این پیغام‌ها را مشاهده می‌کنند. پیام خواستگاری باید به همراه شمارة فیش واریزی برای گردانندگان سایت ارسال شود.»
در سایت صیغه، فهرستی از درخواست‌دهندگان صیغه وجود دارد. برای ورود به سایت و مشاهدة فهرست خواستگاران که به سه گروه آقایان، خانم‌ها و دختران باکره تقسیم می‌شوند، باید فرم عضویت را پر کرد. برای آنکه مستقیماً به اطلاعات دست پیدا کنم، من هم فرم را پر می‌کنم. در یک ساعتی که عضو سایت صیغه شده‌ام، 5 پیغام خواستگاری برایم ارسال می‌شود. پیغام‌هایی که به صورت خودکار برای افراد ارسال می‌شود یا پیغام‌های مردانی که با اضافه شدن اسم من به فهرست کاربران پیدایم کرده‌اند.
در سایت صیغه، هیچ ممنوعیتی برای ورود هیچ‌کس نیست. افراد در تمام سنین و با هر شرایطی ـ مجرد یا متأهل ـ به این سایت مراجعه می‌کنند، البته بجز زنان متأهل. وارد فهرست آقایان که می‌شوم، برعکس فهرست خانم‌ها که کوتاه است، با یک صفحة بلندبالا و طولانی مواجه می‌شوم. آدم‌های مختلفی که هرکدام مشخصات متفاوتی دارند و خواهان اشخاصی با ویژگی‌های خاص هستند.
تعدادی از درخواست‌های ازدواج آقایان از این قرار است:
«بابک هستم و تمایل دارم یک دخترخانم را درصورتی‌که نیاز مالی داشته باشد در یک رابطة معنوی و برای جلوگیری از افتادن در دام فساد حمایت کنم. در صورت تمایل با من تماس بگیرید.»
«من مهندس (کارشناس ارشد) 32 ساله از تهران هستم. آرام، خوش‌چهره و مهربانم و یه خانم مهربون، پایبند به اخلاقیات و خوشگل می‌خوام که همدمم باشه. که نیازهای عاطفی و جنسی هم رو به صورت قانونی و شرعی تأمین کنیم. من خیلی نیاز جنسی دارم ولی تا حالا تحمل کردم و به گناه آلوده نشدم. همین‌طور واقعاً تنها هستم و یک همدل می‌خوام که بتونه منو خوب درک کنه. من ماشین دارم ولی برای مکان باید فکری بکنیم. نهایتاً دو یا سه شب در هفته مزاحم می‌شم. مهریه هم در حد معقول می‌دم. من خط سیر فکری‌ام تو زمینة عشق و عرفان هست و به ساده‌زیستی و اخلاق خیلی اهمیت می‌دم. امیدوارم یه همفکر و همدل پیدا کنم که بال پرواز هم بشیم. کیست این پنهان مرا در جان و تن؟ کز زبان من همی گوید سخن؟»
«بسم‌الله‌ الرحمن‌ الرحیم. جوانی هستم 21 ساله، مجرد، دانشجو، مؤمن، راستگو، پایبند به مسائل اخلاقی، ولی متأسفانه برای مهریه نمی‌توانم زیاد بپردازم. دوست دارم همسرم هم مؤمن باشد.»
«با سلام، 28 ساله از تهران، دارای تحصیلات بالا، خوش‌قیافه، آراسته و قدبلند، مجرد و دنبال خانم مطلقه برای ازدواج موقت هستم. به خاطر نیاز مالی صیغه نشه و خودش هم دارای جا و مکان باشه. باشخصیت و مؤدب و باحجاب و معتقد باشه و از نظر عاطفی خیلی قوی. اهل دروغ هم نباشه. البته من زیاد نمی‌تونم وقت بذارم. شاغلم. اوقات فراغت هفته رو می‌خوام یک رابطة عاطفی خیلی قوی داشته باشم. اگه خانوم محترمی با این مشخصات بود برام شماره و ایمیل بده. البته اولین بارمه که می‌خوام صیغه کنم. پس انتخاب خوب برام خیلی مهمه. اگه مورد خوبی باشه ادامه می‌دم.»
«سلام، علی هستم، 39 ساله از تهران، دنبال یک خانم باشخصیت و رازدار جهت ازدواج موقت همراه با استخدام به‌عنوان منشی هستم، با حقوق و مهریة خوب. از نظر عاطفی و مالی می‌تونه رو من حساب کنه.»
«جوانی هستم 29 ساله، تقاضای ازدواج موقت با خانمی نجیب، مؤدب، زیبا، وفادار، رازدار و تحصیلکرده دارم. کسانی که مسلط به زبان انگلیسی هستند در اولویت‌اند. مشخصات فردی من: خوش‌تیپ، مؤدب، ورزشکار، باانگیزه، باپشتکار، کمی عجول، بااحساس، اهل عمل، اهل تفریح.
خواسته‌ها: 1. تبادل احساس (لذت حتماً بایستی با احساس باشد و فقط به‌خاطر لذت جنسی نباشد)؛ 2. احترام و محبت؛ 3. تبادل اطلاعات؛ 4. تبادل کسب‌وکار (ایده دادن).
توانایی پرداخت مهریه: من خانه ندارم ولی ماشین دارم. تا سقف ماهانه 150 هزار تومان هم می‌توانم پرداخت کنم. در طول هفته سه چهار پنج روز بیشتر نیستم. بیشتر وقت‌ها مأموریتم. شغلم هم software است.
عکسم را هم دادم. با موبایل گرفتم، ببخشید که دیگه روتوش نیست.»
«سلام. اسم من محمد، 41 ساله از گرگان. به علت اینکه همسرم به بیماری سرطان مبتلا می‌باشد اینجانب با مشکلات جنسی مواجه می‌باشم. لذا خواهان ازدواج موقت با یک خانم محترمه هستم و در صورت تفاهم، عقد دائم خواهم کرد.
من کارمند هستم و درآمد ماهیانه‌ام 700 هزار تومان است. خانم‌های محترمه با هر شرایط و مهریه که پیشنهاد نمایند قبول می‌کنم.»
فهرست خانم‌ها اما کوتاه‌تر است و فهرست دختران باکره خالی از نام یا پرشدة آقایان دیگری است که درخواست ازدواج دارند.
«سلام، من سوسن هستم. 23 سالمه و اهل یکی از شهرهای جنوب کشور هستم. اما درحال‌حاضر در تهران دانشجو هستم و برای تأمین مخارج سنگین تحصیلم حاضر به ازدواج موقت با فردی مناسب هستم. البته من هنوز دختر هستم و حتماً هم باید حفظ بشه. لازم به ذکره که پدرم 13 سال پیش فوت شده‌اند. از لحاظ قیافه و اندام هم نسبتاً زیبا و خوش‌اندام هستم. این رو تو اولین برخورد خودتون متوجه می‌شین. من پایبند به مسائل دینی هستم. قبلاً هم 3 بار سابقة ازدواج موقت داشته‌ام و الان هم در عدة ازدواج قبلی‌ام هستم. نهم تیر عده‌ام تموم می‌شه و می‌تونم دوباره ازدواج کنم.
قوانین:
1. عقد در یکی از محضرخونه‌های رسمی انجام می‌شه؛
2. مبلغ مهریه ماهانه 200 هزار تومان می‌باشد که مدت زمان عده هم (3 ماه) به آن اضافه می‌شود، یعنی مهریه جهت یک ماه 800 هزار، 2 ماه 1000000، سه ماه 1200000 و 4 ماه 1400000؛
3. حداکثر مدت ازدواج 4 ماه است (من هم به استراحت نیاز دارم)؛
4. مبلغ مهریه هنگام عقد به صورت کامل باید پرداخت شود؛
5. مهریه‌ام در صورت ازالة بکارت 1000 سکة تمام‌بهار خواهد بود که این موضوع موقع عقد در محضر به ثبت می‌رسه (این به این خاطره که مطمئن باشم طرف یه‌بار فکر اشتباهی به سرش نزنه و بدونه که این موضوع چقدر برام ارزش داره)؛
6. آزمایش ایدز قبل از عقد ضروریه؛
7. بعد از پایان دوره همدیگر را اصلاً نخواهیم شناخت و نباید مزاحمتی ایجاد شود.
اولویت‌ها و مشخصات فرد مورد نظر:
1. مسن‌ترها
2. متأهل‌ها
3. کسانی که طول دورة بیشتری را پیشنهاد کنند
4. تحصیلات (پزشکان در اولویت بالاتری هستند)
5. کسانی که مبلغ بالاتری رو نسبت به اون چیزی که گفتم پیشنهاد کنند
6. قیافه و شخصیت و موقعیت اجتماعی
مطالب بالا رو اینجا گفتم که مجبور نباشم برای هر فردی که ایمیل می‌زنه جداگانه توضیح بدم و هر کسی که واقعاً تمام شرایط رو قبول داره برام میل بزنه.
ایمیل‌ها رو تا تاریخ 9 تیر بررسی می‌کنم و با افرادی که اولویت بالاتری داشته باشند تماس می‌گیرم تا ملاقاتی داشته باشیم. لطفاً در صورت تمایل به آدرس زیر برام ایمیل بزنید و حتماً عکس و شمارة تماس (موبایل) و مشخصات فردی کامل رو برام بفرستید. هرچی مشخصات کامل‌تر باشه بهتره.»
«سولماز هستم، 22 ساله، از همسرم جدا شدم، ازدواج موقت، مهریه را می‌بخشم، خونه و ماشین از خودم دارم، اگر از شهرای دیگه هم هستین میهمان من خواهید بود، آدم بودن برام مهمه. قد 168، وزن 54، سفید، از نظر قیافه خوب هستم. طرفم هرچی کم‌سن‌تر باشه بهتره، تحصیلات مهم نیست ولی به‌عنوان یک برتری حساب می‌شه (به شرطی که دروغ نگین). به این آدرس ایمیل بزنید، تصویر و شمارة موبایل و یه مختصر از خودتون بگین و معرفی کنید (بدون دروغ و نام مستعار و بدون کلک).
ضمناً سعی می‌کنم به همة کسانی که ایمیل زدن جواب بدم، به ترتیب. پس اگه طول کشید، شرمنده، چون هنوز نوبت شما نشده (زنگ می‌زنم و وعده می‌ذارم).
ضمناً من به نوبت ارسال ایمیل وقت معین می‌کنم و زنگ می‌زنم (قابل توجه آقایانی که می‌گفتند اولویت با ما باشه!) من فقط اولویت رو به نوبت ایمیل‌هاتون می‌دم. چت هم نمی‌کنم این‌قدر پی‌ام ندهید و لطفاً موارد درخواستی رو حتماً در ایمیل‌ها بگذارین. از صبح تا حالا 327 ایمیل رسیده که نیمی از اون‌ها تصویر یا شماره تلفن نداره، چند تایی هم ناخواناست چون به فارسی نوشته شده. خواهشن این‌جوری من نمی‌تونم جواب بدم. پس ایمیل خارج از برنامه ندین (فقط معرفی، تلفن و تصویر). با تشکر.»
«سلام، من ساناز هستم. 31 ساله از تهران. سه ساله از شوهرم جدا شدم. یک بچه دارم که با پدرش زندگی می‌کنه. نه ماشین از خودم دارم مثل بقیه، نه خونه از خودم. فقط یه خونة استیجاری در حوالی میدان قزوین دارم. این‌جوری هم نیستم که بگم همه چی می‌دم مثل ماشین و خونه و پول فقط یکی پیدا شه و از لحاظ جنسی من رو ارضا کنه. نیاز به 15 نفر هم ندارم. من فقط یک نفر رو می‌خوام که شرایطش بهم بخوره. حتی اگر از من کوچیک‌تر باشه ولی مهربان باشه و ازش خوشم بیاد قبول می‌کنم. زمان‌بندی هم نمی‌کنم. اینجا بنگاه نیست. تا 48 ساعت دیگه فرد مورد نظرم را پیدا می‌کنم. مبلغ خیلی زیادی هم نمی‌خوام، در حدی که بتونم خرج روزمرة خودم رو درآرم. در ضمن قدم 173 و 65 کیلو هستم و پوست روشنی دارم.»
«با سلام، مهشید هستم، 22 ساله، اهل تهران، قد 164، وزن 53 با پوستی سبزه. تازه این سایت رو بهم معرفی کردن. لطفاً آقایونی که تمایل دارن، همراه عکس مبلغ مهریه رو مشخص کنند تا باهاشون تماس بگیرم.»
«من سارا هستم. 18 ساله از تهران. من دختری مهربان، سنگین، زیبا، خوش‌برخورد و در جای خود شوخ هستم. به دنبال فردی هستم که واقعاً دوستش بدارم و می‌شه گفت من دنبال یک دوست واقعی می‌گردم که سنش بین 20 تا 25 باشه. چون خیلی احساس تنهایی می‌کنم. من اهل هنر و ورزش هم هستم. حجابم چادر است و معتقد هستم.»
«سلام، من ترانه هستم، از تهران، 33 سال دارم، پنج ساله که همسرم فوت شده، دو تا بچه دارم و درحال‌حاضر سکرتر یه دکتر هستم. علاقه‌مند به ازدواج موقت با یه آقای متشخص. بدون رودربایستی بگم نیاز مالی دارم و طرفم باید یه آدم جاافتاده و کامل باشه. پیشنهاد مالی و مشخصات کامل خودتون رو بگین.»
«سلام، الناز 26 ساله. دو ساله از همسرم جدا شدم. به یه نفر آدم مهربون و بامحبت نیاز دارم. از تنهایی خسته شدم.»

فتواهای مراجع تقلید بر روی صفحات وب
یکی از وبلاگ‌های ازدواج موقت در اسلام به احکام یا روش ازدواج موقت اختصاص داده شده است. در این وبلاگ به صورت کامل به این احکام پرداخته شده است و فتاوای مراجع تقلید مکارم شیرازی، امام خمینی، فاضل لنکرانی، روحانی، تبریزی، صافی گلپایگانی و سیستانی در مورد ازدواج موقت و احکام آن در یک جا جمع‌آوری شده است. همچنین چگونگی خواندن خطبة عقد نیز نوشته شده است و هرکس می‌تواند با توجه به حکم مرجع تقلید خود به این امر بپردازد. وجود فتواهای مراجع تقلید به این سایت‌ها رسمیت بیشتر و به مراجعه‌کنندگان اطمینان خاطر بخشیده است.

دختران و پسران کبیر
طبق مادة 1043 قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران، دختر کبیرة باکره برای ازدواج نیاز به اذن پدر یا جد پدری دارد مگر در شرایط خاصی که در قانون ذکر شده است. به همین دلیل مخاطبان اصلی صیغه مردان هستند. فرقی هم بین مردان مجرد و متأهل نیست و صیغه برای تمامی مردان جایز است، اعم از مجرد یا متأهل.
اما قسمتی از سایت‌ها و وبلاگ‌های صیغه به این امر اختصاص داده شده است که آیا دختران باکره نیاز به اذن پدر دارند یا خیر. بحث‌های زیادی نیز بر سر این مسئله در انجمن‌های گفت‌وگوی وبلاگ‌ها درمی‌گیرد. انجمن‌های گفت‌وگو مکان‌هایی هستند برای بحث بر سر چنین مسائلی. فهرست دختران باکره در سایت صیغه هیچ کاندیدایی ندارد. به‌نظر می‌رسد کمتر کسی پیدا می‌شود که در فهرست دختران باکره پیغام بگذارد. دلایل این امر می‌تواند متعدد باشد، اما مسئله‌ای که در این مورد در وبلاگ‌ها و سایت‌های صیغه قابل توجه است ترویج این امر است که دختران باکره نیاز به اذن پدر ندارند.
در وبلاگ ازدواج موقت در اسلام، بنا بر حکم دو مرجع تقلید آیت‌الله نوری همدانی و آیت‌الله روحانی، اذن پدر برای دختر باکرة کبیره نیاز نیست و سعی در تشویق دختران به ازدواج موقت شده است. تصویر نامه‌ای که گردانندة این وبلاگ به آیت‌الله روحانی نوشته است در وبلاگ وجود دارد به همراه جواب با دست‌خط و امضای خود ایشان.
«بنده حمید توکلی مدیر سایت موقتی دات کام هستم. دختران و پسرانی که مایل به ازدواج موقت هستند مشخصات خودشان را برای ما می‌فرستند و ما با توجه به رضایت طرفین و محل سکونت، آنها را برای ازدواج موقت به هم می‌رسانیم. در سایت ما اطلاعات کافی در مورد نحوة خواندن صیغه، احکام عده و تمام احکام ازدواج موقت وجود دارد. در ضمن در این سایت فقط به رضایت طرفین اهمیت می‌دهیم و اذن پدر را لازم نمی‌دانیم. همچنین سعی می‌کنیم که ازدواج موقت کاربران سایت مخفیانه باشد تا آنها در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار نگیرند. نظر جنابعالی در مورد سایت ما و یا هر سایتی که به این نحو مدیریت شود چیست؟ جواب: چون من اذن پدر را در ازدواج موقت دختر رشیده ولو باکره باشد لازم نمی‌دانم بنابراین عملتان اشکالی ندارد. 427، 13 رجب (روحانی)»
در سایت صیغه، احادیث متنوعی از امام باقر (ع) و همچنین امام صادق (ع) آورده شده است مبنی بر اینکه دختر باکره برای ازدواج موقت نیاز به اذن پدر ندارد.
برای مثال، در بخشی که حسن گنجی، کارشناس ارشد حقوق خصوصی، با عنوان «دختر باکره و ازدواج موقت» تنظیم کرده است، حدیث‌های زیر ذکر شده است: امام باقر (ع) فرمودند: «اگر دختر راضی شود بدون رضایت پدرش ازدواج موقت نماید اشکالی ندارد.» یا «ازدواج موقت با دختر اشکالی ندارد تا زمانی که دختر از باکره بودن خارج نشود به‌خاطر آنکه ممکن است برای خانوادة دختر یک عیب حساب شود.»
همچنین در این بخش، فتاوای آیات عظام خامنه‌ای، بهجت، مکارم شیرازی، روحانی و صافی گلپایگانی نیز ضمیمه شده است که برطبق آنها، اذن پدر برای ازدواج موقت دختر باکره ضرورت ندارد.
منابع این بخش نیز رساله‌های حضرات عظام، و کتاب‌هایی همچون هدیة آسمانی و روابط زوجین در ازدواج موقت ذکر شده است.

چت‌روم‌های اسلامی
با ورود به چت‌روم‌های ازدواج موقت، اولین چیزی که احساس می‌شود موجی از نیاز جنسی است. فورانی از نیازها که آدم‌ها بدون رودربایستی عنوان می‌کنند. نیازهایی که فضای دیگری برای ابراز آنها نیست. این فضا انتخاب شده برای حل معضلاتی که شاید فضایی دیگر برای ابراز آنها مهیا نباشد.
امکان حضور پنهانی در اینترنت و نبود شخص سوم، شکل‌گیری این نوع ارتباط‌ها را سهل کرده است و افراد، حتی مردان متأهلی که قصد پنهان کردن ازدواج موقت خود را دارند، بدون ترس از ماجراهایی که در جامعه رخ می‌دهد، به‌سراغ اینترنت می‌آیند و درخواست ازدواج می‌دهند. علاوه بر چت‌روم‌های یاهو مسنجر، که افراد بعد از آشنایی و داشتن آی‌دی یکدیگر، با هم وارد گفت‌وگو می‌شوند، فضاها و چت‌‌روم‌هایی در خود سایت‌ها تعبیه شده تا تنها با ورود به این سایت‌ها بتوانی وارد جمعی شوی که همه به یک دلیل دور هم جمع شده‌اند و گفت‌وگویی آن‌لاین داشته باشی.
دیالوگی که در این چت‌روم‌ها ردوبدل می‌شود بسیار متفاوت است با دیالوگ‌های رایج بین زنان و مردان در ارتباط‌های آزاد. کلماتی که ردوبدل می‌شود خاص فرهنگ اسلامی است. مهریه، حجاب، نماز و واژگانی از این دست را می‌توان مکرراً در پیغام‌ها و چت‌ها دید.
برای مثال، بعضی از زنان مرد اهل نماز می‌خواهند و بعضی از مردان زن چادری.
با مرد 40 ساله‌ای اهل مشهد وارد گفت‌وگو می‌شوم. به گفتة یکی از گردانندگان وبلاگ‌های ازدواج موقت در اسلام، اکثر مراجعه‌کنندگان به این سایت‌ها اهل مشهد یا قم هستند. نمی‌دانم این گفته چقدر صحت دارد که حضور مشهدی‌ها و قمی‌ها به‌دلیل فضای مذهبی این دو شهر پررنگ‌تر است. می‌گوید پزشک است و متأهل. من با نام و آی‌دی دروغین وارد شده‌ام، چیزی که در چت‌روم‌ها زیاد اتفاق می‌افتد. می‌گوید متأهل است و 2 بار صیغه کرده است. از من می‌پرسد اهل کجا هستم. دنبال کسی می‌گردد برای صیغه. می‌گوید از لحاظ مالی مشکلی ندارد و می‌تواند مهریه را هرچقدر که باشد بپردازد. چیز زیادی نمی‌خواهد. می‌پرسد باکره هستم یا نه و می‌خواهد عکسم را برایش بفرستم. از رضایت همسرش می‌پرسم. طفره می‌رود و دوباره می‌رود سر حرف‌های خودش. می‌گوید همسرش بی‌اطلاع است. مدام می‌گوید: «عکست را بفرست. می‌خواهم ببینمت. من شرط زیادی ندارم. فقط باید اول ببینمت.» می‌گویم نیاز مالی دارم و دلیل این کارم هم همین است.
ـ مهریه‌ام بالاست.
ـ برای آمدن به مشهد مشکلی نداری؟
ـ نه، اگر شما هزینه‌اش را پرداخت کنید.
ـ چند روز می‌توانی بیایی؟
دیگر نمی‌توانم به این مکالمه ادامه بدهم. از چت‌روم می‌آیم بیرون. احساس می‌کنم در حال معاملة یک تخته‌ فرش یا یک اتومبیل هستم. هنوز نیامده‌ام بیرون که پیغام کوتاهی برایم می‌آید در ادامة همان صحبت‌ها.
ـ اگر واقعاً نیاز مالی داری، من مشکل مالی ندارم. می‌توانم یک میلیون برایت بفرستم بدون اینکه بیایی و صیغه بشوی.

هووهای اینترنتی
یکی از وبلاگ‌های ازدواج موقت مربوط به خاطرات افراد مختلف از ازدواج موقت است. نقش خاطره‌ها همیشه این بوده که مسائل را ملموس و برای افراد قابل پذیرش‌تر می‌کند.
در بین خاطراتی که هرچند وقت یک‌بار به تعدادشان اضافه می‌شود، چند خاطره توجهم را جلب می‌کند. نمی‌دانم علت انتخاب این خاطرات و گذاشتن آنها روی صفحات وب چه بوده. خاطرات متنوع‌اند و خواندنی. نویسندگان آنها برای تنوع از میان زنان و مردان در سنین مختلف و با ماجراهای متفاوت انتخاب شده‌اند.
زنی از خاطراتش می‌گوید. اهل حوزه است و حالا ازدواج کرده است. می‌گوید 23 بار متعه شده است. تعریف می‌کند که بعد از 23 بار صیغه شدن، با آخرین فرد ازدواج کرده و اکنون هم زندگی خوبی دارد. داستان پرماجرای زندگی وی مانع از این می‌شود که عین خاطره را نقل کنم.
خاطرة دیگری هم وجود دارد مربوط به یک مرد متأهل که با رضایت همسرش متعه می‌کند: «همسرم از طرفداران متعه است و من الان با هماهنگی اون متعه می‌کنم. همسرم می‌دونه که هیچ‌گاه یک متعة موقت که مثل یه دوستیه و مدت‌داره نمی‌تونه جای دائمی اون رو توی قلب من اشغال کنه و می‌دونه من حساب این دو تا رو از هم جدا می‌کنم.
خانمم گفت بابا، این شوهرش طلاقش داده و الان سه ساله که طلاق گرفته. مشکلش هم شوهره. من بهش گفتم آخه یه زن 40 ساله که دیگه شوهر گیرش نمی‌یاد، اونم با این قحطی شوهر. دخترای 20 ساله شوهر ندارن، چه برسه به این فاطمه خانم. خانم گفت می‌خواد با یه نفر ازدواج کنه که مخفی بمونه. من با توجه به رساله و بقیة کتب دینی که قبلاً خونده بودم می‌دونستم که اگر من با این خانم ازدواج موقت کنم، ثواب صد سال عبادت را بردم چون فقط من از ماجرا خبر داشتم. اول همسرم مخالفت کرد اما من موفق شدم با آیات و احادیث همسرم را راضی کنم به اینکه با فاطمه خانم ازدواج کنم. حالا هفته‌ای یک بار فاطمه خانم به خانة ما می‌آید.»

دفترخانه‌هایی برای ازدواج موقت
مراجعه‌کنندگان سایت صیغه می‌توانند بعد از انتخاب فرد مورد علاقة خود، به دفترخانه‌هایی که نامشان با نشانی و شماره تلفن آمده است و تنها در اختیار اعضای سایت قرار داده می‌شود مراجعه و برگه‌های صیغه‌نامه را دریافت کنند. صدور صیغه‌نامه با توجه به اینکه دختران در اسلام به اذن پدر نیاز دارند به‌ظاهر ممنوع است اما برگه‌های صیغه‌نامه قابل دسترس است. سه نشانی هم که این صیغه‌نامه‌ها را صادر می‌کنند در انتها آمده است.

اولین کنگرة عظیم لذت حلال
متن زیر عیناً از یکی از وبلاگ‌ها با موضوع ازدواج موقت آورده شده است:
«ثبت‌نام برای اولین کنگرة عظیم لذت حلال. تقریباً تمام تلاش‌هایی که برای ترویج ازدواج موقت انجام گرفته است در محدودة اینترنت خلاصه می‌گردد. اما با کمک عده‌ای از دیگر دوستان قصدمان بر این شده است که در عید غدیر امسال اولین کنگرة عظیم لذت حلال را با شرکت تمام اقشار جامعه و با حضور اساتید حوزه و دانشگاه برگزار نماییم. لذا دوستان برای کسب اطلاعات بعدی می‌توانند در خبرنامة وبلاگ حال و هول حلال به آدرس اینترنتی ... مراجعه و ثبت‌نام کنند. از همة اساتید، دانشجویان، طلاب، دانش‌آموزان، مبلغان و همة دوستان و علاقه‌مندان برای شرکت در این اجلاس دعوت به عمل می‌آید. این اجلاس یک‌روزه می‌باشد و شرکت در آن برای عموم آزاد و رایگان است و محل آن با رأی‌گیری از همة دوستان در یکی از دو شهر تهران یا قم می‌باشد.»
«ستاد برگزاری اولین کنگرة لذت حلال، 6 اردیبهشت‌ماه سال 1386.
در اولین کنگرة لذت حلال ثبت‌نام کرده‌ام. می‌خواهم بدانم این کنگرة عظیم چگونه برگزار می‌شود. نمی‌دانم تبلیغات این کنگره تنها از طریق اینترنت است یا به صورت دیگری نیز تبلیغ می‌شود.»
دوباره سری می‌زنم به صفحه‌ام در سایت صیغه. تعداد پیغام‌های خصوصی‌ام از 20 گذشته است. پنج پیغام جدید آمده که هنوز باز نشده‌اند، اما من دیگر کارم با سایت تمام شده و از آن بیرون می‌آیم.

منبع: javan-hamedan.persianblog.ir

 

مطلب دیگر:

حجله عروس و شب زفاف

 روابط زناشویی

بارداری

ارضاء شدن از همسر

 

مطالب تکمیلی مرتبط با این موضوع:

 » دانلود رایگان کتاب روش های ابراز محبت و عشق به همسر با فرمت pdf
» چطور علاقه‌مان را به دیگران نشان دهیم؟ آموزش کوتاه یک عشق واقعی
» چطور شوهرم را تحریک کنم؟
» داستانهای کوتاه عاشقانه و زیبا
رضایت و اذن پدر در ازدواج موقت

صیغه و ازدواج موقت مشکلات بحران و ...

مطالب تصادفی:

مادری دخترش را برای سوء استفاده جنسی اجاره می داد

سنگ قبر جالب یک دختربچه سرطانی + عکس

لیست دعا برای ازدواج دختر دم بخت

آموزش شب اول عروسی به زبان فارسی

هستی
سلام.امیدوارم بتونم مطالب خوبی رو برای شما ارائه کنم.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است hasti_l82@yahoo.com
مطالب روز