جنین در هفته 2 دوم بارداری حاملگی

نصیحت‌های مادرانه

تحقیقات نشان داده اند که کاهش استرس می تواند باعث افزایش باروری شود، پس سعی کنید استرس‌های روزانه را کم کنید. صبح که از خواب برمی‌خیزید، سعی کنید ابتدا کارهایی را دنبال کنید که به شما آرامش ببخشند.

خرید کردن

بستۀ لوازم تخمینِ زمانِ تخمک‌گذاری، می تواند خرید مناسبی باشد. به کمک این کیت می توانید مقدار هورمون (LH) خود را اندازه گیری نمایید و زمانی که میزان آن بالا برود، بفهمید که زمان آزاد شدن تخمک چه روزی خواهد بود.

ورزش

سعی برای باردار شدن ممکن است سخت و طاقت فرسا باشد. این موضوع استرس و فشار عصبی را بیشتر می کند که برای بارداری نامطلوب است. ورزش یکی از راههای مفیدی است که شما را از قید و بند استرس و فشارهای عصبی منفی می رهاند. پس سعی کنید در برنامه هفتگی خود 4 الی 5 روز در هفته و هر روز به مدت 30 دقیقه، برنامه ورزش کردن بگنجانید.

رابطه با همسر

سال اول پس از تولد فرزندتان، می تواند محک خوبی برای سنجش میزان استحکام پیوند عاطفی شما و همسرتان باشد. پس بهتر است از الان هرچه بیشتر رابطه عاطفی خود را استحکام بخشید و آن را تقویت کنید تا نتیجه آن را در آینده ببینید.

خواهر یا برادر

اگر برای فرزند دوم تلاش می کنید، انتظار فرزندی آرامتر از اولی داشته باشید. تحقیقات نشان داده که عموماً فرزندان دوم به این دلیل که والدین از زایمان اول تجربه کسب کرده اند و در دفعه دوم آرامتر و با تجربه تر هستند، نسبت به فرزندان اول خانواده آرامتر می شوند. به همین دلیل عموماً فرزندان دوم از مشکلات راحت‌تر خارج می شوند و خصوصیات فعالانه‌تر و خلاقانه‌تری دارند.

دو قلو

امروزه چون خانمها به خاطر شرایط زندگی و محیطی، در سنین بالاتری باردار می‌شوند (35 سال)، احتمال دو قلو داشتن نیز دو برابر شده است.

منبع: سایت پارسه گرد

 

 

مطالب تکمیلی مرتبط با این موضوع

  » احتمال حاملگی بارداری بعد از آمیزش

 » از کجا بفهمم باردارم؟ نشانه های بارداری و حاملگی چیست؟

 » روش جلوگیری از بارداری اورژانسی پس ار نزدیکی و مقاربت

 » حاملگی و بارداری دختر یا پسر

 » ساده ترین تست های حاملگی بارداری خانگی

 » احتمال حاملگی بارداری بعد از آمیزش

 ترس از اولین رابطه جنسی با همسر خود و پایان باکرگی شب زفاف

/ 0 نظر / 41 بازدید