هفته 5 پنجم بارداری حاملگی

شما چگونه تغییر می کنید؟  

هفته پنجم 5 بارداری در صورتی که نشانه ها و بیماریهای ناشی از حاملگی تا کنون بروز نکرده باشند، در این هفته بالاخره خود را نشان خواهند داد. شاید شما هم مانند بسیاری دیگر از زنان، دچار تهوع و استفراغ (که ممکن است در زمانهایی غیر از صبح نیز رخ بدهد)، درد سینه، خستگی، و تکرر ادرار شوید. همه این موارد طبیعی هستند، همه آنها ممکن است شما را اذیت کرده و به ستوه آورند، اما از سوی دیگر این اتفاقات نیز بخشی از حاملگی هستند و هیچ کدام دائمی نبوده و برای همیشه باقی نخواهند ماند. افرادی که اطراف شما هستند هیچ نشانه ای از رشد حیرت انگیزی که درون بدن شما در حال رخ دادن است نمی بییند.
بهتر است برنامه منظم ورزشی خود را ادامه دهید، یا در صورتی که چنین برنامه ای نداشتید آن را آغاز کنید. ورزش به شما کمک می کند تا میزان کشیدگی طبیعی عضلات خود، قدرت آنها و میزان استقامت و تحمل آنها را به حد مناسبی برسانید. بعلاوه، ورزش به شما کمک خواهد کرد تا با اضافه وزنی که تحمل می کنید، کنار بیایید و برای مواجهه با مراحل سختتر حاملگی آماده شوید. همچنین در صورتی که یک برنامه منظم ورزشی برای خود تنظیم کنید، پس از زایمان درخواهید یافت که بازگشت به حالت طبیعی برایتان راحت تر خواهد بود. یک فعالیت ورزشی متعادل و بی خطر را که دوست دارید، انتخاب کنید پیاده روی و شنا، انتخابهای مناسبی برای خانمهای باردار هستند.

  فعالیت های این هفته  

یک پزشک یا ماما انتخاب کنید و با او قرار ملاقات بگذارید. برای آماده شدن جهت معاینه، اولین روز از آخرین دوره پریود خود را یادداشت کنید (این کار برای تعیین زمان تقریبی تولد کودک لازم است)، و سپس یک لیست از سوالاتتان تهیه کنید. در مورد سابقه پزشکی، از اقوام خود و شوهرتان پرس و جو کنید. ممکن است پزشک از شما درباره بیماریهای مزمن یا ناهنجاریهای ژنتیکی در هر دو خانواده سوال کند.

برای دیدن مطالب هفته های دیگر روی لینک های زیر کلیک نمائید:

 

بارداری هفته به هفته

 

هفته 3

 

هفته 4

 

هفته 5

 

هفته 6

 

هفته 7

 

هفته 8

 

هفته 9

 

هفته 10

 

هفته 11

 

هفته 12

 

هفته 13

 

هفته 14

 

هفته 15

 

 هفته 16

 

هفته 17

 

هفته 18

 

هفته 19

 

هفته 20

 

هفته 21

 

هفته 22

 

هفته 23

 

هفته 24

 

هفته 25

 

هفته 26

 

هفته 27

 

 هفته 28

 

 هفته 29

 

 هفته 30

 

 هفته 31

 

 هفته 32

 

 هفته 33

 

 هفته 34

 

هفته 35

 

 هفته 36

 

هفته 37

 

هفته 38

 

هفته 39

 

هفته 40

 

منبع: نینی سایت

 

برچسبها: همه چیز در مورد هفته 5 پنج پنجم بارداری اندازه شکل عکس تصویر جنین در هفته 5 پنجم بارداری در هفته پنجم 5 بارداری چه چی اتفاق برای جنین میفته نینی نی نی در هفته 5 پنجم بارداری چگونه چطور است؟

/ 0 نظر / 114 بازدید