هفته 4 چهارم بارداری حاملگی

شما چگونه تغییر می کنید؟  هفته چهارم 4 بارداری در این هفته دیگر با استفاده از یک تست حاملگی خانگی می توانید مطئمئن شوید که آیا باردار هستید یا خیر؟.
اگر تست شما مثبت باشد خیلی خوب است که با پزشک خود تماس بگیرید یا اگر تاکنون انتخابی نداشتید فردی را برگزینید و یک قرار ملاقات برای اولین جلسه مراقبتهای بارداری با وی بگذارید. ممکن است به دلایل مختلف یا طبق نظر پزشک اولین قرار شما تا چند هفته دیگر به تعویق بیافتد. نگران نشوید و در این مدت تا حد امکان دارویی مصرف نکنید. اگر تاکنون مصرف ویتامینهای مخصوص دوران بارداری را شروع نکرده اید حتما اسید فولیک را روزانه میل کنید چرا که چند هفته آینده دوران بحرانی تکامل جنین شما خواهد بود. جفت ابتدایی اکنون می تواند آنچه را که در خون شما وجود دارد به بدن جنین برساند و از این نظر داروها، خوراکیها و هر آنچه را که با آن در تماس هستید، با اهمیت می سازد.
اگر تست بارداری شما منفی شد، می توانید در چند روز آینده یک بار دیگر آزمایش را تکرار کنید. در بعضی از خانمهای باردار هنوز مقدار کافی هورمون بارداری ساخته نشده تا در آزمایش براحتی تشخیص داده شود. اگر هم در این چند روز قاعدگی در شما اتفاق افتاد می توانید در ماه آینده دوباره برای بارداری اقدام کنید. اما اگر تاکنون یک سال یا بیشتر (و اگر بالای 35 سال سن دارید، 6 ماه) است که برای باردار شدن تلاش می کنید، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا بررسی های لازم را جهت تشخیص احتمالی و علت ناباروری در شما و همسرتان انجام دهد. ممکن است نتایج این بررسی ها خوشایند نباشد ولی واقعیت این است که اگر برای شما تشخیص ناباروری وجود داشته باشد آگاهی از آن و اقداماتی برای درمان سریعتر بهتر از تاخیر بیمورد خواهد بود.  فعالیت های این هفته  

تهوع حاملگی یا ویار ممکن است زودتر از آنچه که انتظار دارید به سراغ شما بیاید. می توانید چند بیسکویت خشک یا کراکر به همراه داشته باشید، آب نباتهای لیمویی یا آنتی اسیدهای جویدنی بعد از هر حمله استفراغ کمک کننده است. آدامسهای طعم دار نعناع و زنجبیل خشک شده نیز به تغییر ذائقه شما کمک خواهد کرد. بهتر است تعدادی از مواد فوق را به همراه یک پاکت یا کیسه نایلون برای استفراغ و تعدادی دستمال خشک یا مرطوب برای پاک کردن دهان در کیف، ماشین، میز کار یا هر جای دیگر داشته باشید.

 

برای دیدن مطالب هفته های دیگر روی لینک های زیر کلیک نمائید:

بارداری هفته به هفته

 

هفته 3

 

هفته 4

 

هفته 5

 

هفته 6

 

هفته 7

 

هفته 8

 

هفته 9

 

هفته 10

 

هفته 11

 

هفته 12

 

هفته 13

 

هفته 14

 

هفته 15

 

هفته 16

 

هفته 17

 

هفته 18

 

هفته 19

 

هفته 20

 

هفته 21

 

هفته 22

 

هفته 23

 

هفته 24

 

هفته 25

 

هفته 26

 

هفته 27

 

هفته 28

 

هفته 29

 

هفته 30

 

هفته 31

 

هفته 32

 

هفته 33

 

هفته 34

 

هفته 35

 

هفته 36

 

هفته 37

 

هفته 38

 

هفته 39

 

هفته 40

 

 

 

منبع: نینی سایت

 

برچسبها:همه چیز در مورد هفته 4 چهار چهارم بارداری اندازه شکل عکس تصویر جنین در هفته 4 چهارم بارداری در هفته چهارم بارداری چه چی اتفاق برای جنین میفته  نینی نی نی در هفته چهارم 4 بارداری چگونه چطور است؟

/ 0 نظر / 157 بازدید